Stacja Kultura proponuje: #zostańwdomu i proponuje gaść rozrywek!

Stacja Kultura proponuje: #zostańwdomu i proponuje gaść rozrywek!

- kategoria Aktualności, Kultura, Stacja Kultura
Stacja Kultura proponuje: #zostańwdomu i proponuje gaść rozrywek!

Pobyt w domu daje się we znaki szczególnie dzieciom i osobom ekstrawertycznym, które wcześniej nie wyobrażały sobie życia bez częstych spotkań z ludźmi. Dlatego Stacja Kultura zgromadziła na swoim profilu kilka propozycji, które mogą umilić czas spędzony w domu.

Do Wirtualnego Domu Kultury zaprasza nas Zygmunt Miłoszewski, który czyta pierwszy rozdział “Bezcennego 2”. Warto dodać, że przy okazji akcji odbywa się na profilu twórcy zrzutka dla artystów, którzy w aktualnej sytuacji zostali pozbawieni dochodów. Szczegóły na profilu Miłoszewskiego.

Agencja Autorska “Opowieści” zorganizowała serię wirtualnych spotkań z pisarzami pod hasłem “Opowieści w czasach zarazy“. Od poniedziałku 16 marca aż do odwołania (poza weekendami) o godzinie 19:00 goszczą oni artystów opowiadających o literaturze, a także o swojej pracy. Wszystko jest transmitowane na fanpage’u agencji.

Pojawiły się również propozycje dla dzieci! Jedną z nich jest “Teraz czytamy”.  “Jak to działa? Po pierwsze: pojawią się na niej niepublikowane wcześniej prace polskich autorów, do których dzieciaki będą mogły stworzyć ilustracje. Po drugie: opublikujemy nieznane wcześniej prace polskich ilustratorów, do których dzieciaki mogą napisać własne opowiadania. Po trzecie: najciekawsze prace dzieci, wysłane na adres terazczytamy@gmail.com opublikujemy w galerii na stronie.” – opisują akcję jej twórcy, którzy do akcji zapraszają również polskich pisarzy oraz ilustratorów.

Pomysłami na rodzinne zabawy dzieli się również rumska Fundacja Mamy Rumianki. Pobyt w domu, mimo że dziś potrzebny, momentami może być dla nas uciążliwy. Warto więc mieć przy sobie garść znalezionych wcześniej rozrywek, by w chwilach kryzysu urozmaicić sobie i innym czas.

Źródło: Stacja Kultura/fb

Stacja Kultura proponuje: #zostańwdomu i proponuje gaść rozrywek!