W czasie pandemii MDK zaprasza do spotkań w Internecie

W czasie pandemii MDK zaprasza do spotkań w Internecie

- kategoria Aktualności, Miejski Dom Kultury
W czasie pandemii MDK zaprasza do spotkań w Internecie

W trakcie pandemii koronawirusa działalność instytucji kulturalnych została zawieszona – jednak tylko teoretycznie, gdyż wiele z nich swoją działalność przeniosła do Internetu. Również Miejski Dom Kultury w Rumi postawił na działalność online.

Działalność Domu Kultury została ograniczona, w budynku nie odbywają się żadne zajęcia artystyczne czy atrakcje. Naszą aktywność na dzień dzisiejszy przenieśliśmy do internetu. Na łamach naszej strony na Facebooku oraz na kanale YouTube udostępniamy filmy promujące to, co wydarzyło się u nas do tej pory, czyli na przykład występy wokalistów Rumskiego Wokalu czy też laureatów Wierszogadania – mówi Agnieszka Skawińska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rumi. – Udostępniamy także cykl spotkań ,,Z wizytą w Miejskim Domu Kultury”, gdzie przedstawiamy zabawy dykcyjne, zajęcia plastyczne czy też „Dekalog kulturalnego widza” – dodaje.

Zasady konkursu

23 marca na facebookowym profilu MDK Rumia został ogłoszony konkurs online na interpretację wiersza z zakresu polskiej poezji. Ma on zaktywizować dzieci z klas 1-3 oraz 4-6. Co należy zrobić, by wziąć udział w konkursie? Nagrać filmik z wykonaniem wierszyka.

Jak wyjaśnia Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK, dozwolone jest użycie rekwizytów i przebieranki. Tytuł powinien zawierać frazę “Poezja łączy KONKURS POEZJA” oraz wiek dziecka. Prace konkursowe, czyli filmiki bez tzw. obróbki zgłaszać można do 27 marca na adres biuro@domkulturyrumia.pl. Mogą być one w formie linku na YouTube lub w formacie mp4.

Inspiracji konkursowych szukać można na kanale MDK Rumia w serwisie YouTube.

Dalsze aktywności online

To jednak nie wszystkie pomysły na aktywności w Miejskim Domu Kultury. Jego pracownicy zamierzają docierać do mieszkańców Rumi (i nie tylko) z kulturą i aktywizować ich w miejscu zamieszkania. – Nasi instruktorzy będą nagrywać filmiki i spotykać się ze swoimi uczestnikami on–line przez Facetime, Skype i inne komunikatory – mówi Agnieszka Skawińska.

W planach jest również stworzenie wideoklipu, w którym udział mogłyby brać całe rodziny. Piosenka, która miałaby być śpiewana w w wideoklipie, to utwór o abecadle ze spektaklu “Dyzio w krainie wyobraźni” napisany przez panią Agatę Orianę Kwahs. – Z nagranych i przesłanych do nas filmików, na których rodziny śpiewają właśnie te piosenkę, stworzymy swego rodzaju teledysk przedstawiający śpiewającą rumską społeczność – zapowiada Agnieszka Skawińska.

Profile Miejskiego Domu Kultury znaleźć można na YouTube, wpisując w wyszukiwarce serwisu “MDK Rumia” oraz na Facebooku: www.facebook.com/domkulturyrumia

Źródło i zdjęcia: MDK Rumia

W czasie pandemii MDK zaprasza do spotkań w Internecie