Zbliża się kolejna okazja, by oddać krew

Zbliża się kolejna okazja, by oddać krew

- kategoria Aktualności, Miasto
Zbliża się kolejna okazja, by oddać krew

19 września (w sobotę) rumianie będą mieli okazję oddać krew. Mobilne punkty poboru krwi będą czekać na potencjalnych krwiodawców na parkingu MOSIR-u przy ul. Mickiewicza 49. Hasłem zbiórki jest „Bądź patriotą w czasie pokoju, oddaj krew”. Ma ono nawiązywać do obchodów 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Z powodu epidemii zbiórka będzie wyglądać nieco inaczej, niż w poprzednich latach. Przede wszystkim obowiązują wyłącznie telefoniczne zapisy pod numerem 58 679 65 71 (telefon czynny w godzinach: pon. 9:00-17:00; wt.-pt. 7:30-15:30). Na miejscu krwiodawcom zostanie zmierzona temperatura. Organizatorzy apelują również o zasłanianie ust i nosa.

Dla honorowych dawców przygotowano, prócz standardowych zestawów podarunkowych od Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku, miejskie gadżety. Warto wziąć udział, szczególnie że ma to być ostatnia z tegorocznych miejskich zbiórek krwi.

Nie wiesz czy kwalifikujesz się do oddania krwi? Zajrzyj na stronę: krwiodawcy.org/dyskwalifikacje. Pamiętaj również, by przed akcją oddawania krwi wyspać się, a następnie zjeść lekki beztłuszczowy posiłek, nie zapominając o wodzie. Warto również pamiętać o luźnym ubraniu, które pozwoli na odsłonięcie ramienia.

Źródło: UM Rumia

Zbliża się kolejna okazja, by oddać krew

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *