Zapisz się na Miejski Przejazd Rowerowy!

Zapisz się na Miejski Przejazd Rowerowy!

- kategoria Aktualności, Imprezy w mieście, Sport, Wydarzenia
Zapisz się na Miejski Przejazd Rowerowy!

Rumski Przejazd Rowerowy odbędzie się 20 września (w niedzielę) o godzinie 16:00. Akcja ma miejsce w ramach tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Urząd Miasta Rumia zaprasza każdego miłośnika „dwóch kółek”. Trasa rozpoczyna się i kończy na parkingu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Obejmuje ona dystans niespełna 5 kilometrów (około 4730 metrów). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny – warto więc pospieszyć się z rejestracją, bowiem ze względu na obostrzenia związane z epidemią liczbę miejsc ograniczono do 250.

Obowiązuje rejestracja elektroniczna. Zarejestrować się można tutaj. Na dzielnych rowerzystów po ukończeniu trasy czekają zestawy rowerowych gadżetów.

Warto przypomnieć, że głównym celem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu jest promocja bezpiecznego ruchu pieszego i rowerowego oraz środków zbiorowego transportu. Zadaniem kampanii jest zwrócenie uwagi na korzyści płynące z korzystania ze zrównoważonych form mobilności, takie jak oszczędność pieniędzy i czasu, poprawa zdrowia i bezpieczeństwa na drogach oraz pozytywny wpływ na środowisko, zarówno lokalne, jak i globalne.

Źródło: UMRumia

Zapisz się na Miejski Przejazd Rowerowy!