Spójrz w gwiazdy z Karolem Wójcickim – wybierz się na plażę w Rewie!

Spójrz w gwiazdy z Karolem Wójcickim – wybierz się na plażę w Rewie!

- kategoria Aktualności, Imprezy w mieście, Kultura
Spójrz w gwiazdy z Karolem Wójcickim - wybierz się na plażę w Rewie!

Rumska Stacja Kultura zaprasza na wyjątkowe wydarzenie. Już 9 września na plaży w Rewie o godz. 21:00 odbędzie się wspólne oglądanie nocnego nieba. Wydarzenie, poza Stacją Kultura, organizuje również Kosakowskie Centrum Kultury.

Wstęp na spotkanie będzie możliwy za okazaniem biletu wstępu. Bilety są dostępne są od 4 września w Stacji Kultura oraz Kosakowskim Centrum Kultury. UWAGA! Każdy uczestnik wypełnia również deklarację uczestnictwa w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Wydarzenie poprowadzi Karol Wójcicki, twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy i prezenter telewizyjny. Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.

Dla chętnych rumian możliwy będzie dojazd autokarem z Rumi. Chęć dojazdu trzeba zgłosić podczas odbioru wejściówek, gdyż liczba miejsc w autokarze jest ograniczona.

Spotkanie ma miejsce w ramach projektu „Między książką a blogiem. Od strony do strony”. Dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Nie możesz wziąć udziału w wydarzeniu? Nic straconego! Spotkanie będzie transmitowane na żywo na Facebooku: facebook.com/StacjaKulturaRumia oraz facebook.com/ZGlowaWGwiazdach.

UWAGA! ZMIANA MIEJSCA!
Stacja Kultura informuje, że spotkanie z Karolem Wójcickim zostało przeniesione z plaży w Rewie do sali widowiskowej Kosakowskiego Centrum Kultury (ul. Kaszubska 11, Pierwoszyno), z powodu złych warunków pogodowych. Data i godzina wydarzenia pozostają takie same.

 

Źródło: Stacja Kultura/fb

Spójrz w gwiazdy z Karolem Wójcickim - wybierz się na plażę w Rewie!