Moc atrakcji w Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Moc atrakcji w Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

- kategoria Imprezy w mieście, Miasto
Moc atrakcji w Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Już jutro, czyli 16 września zarówno w Rumi, jak i 180 innych miastach Polski rozpocznie się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Kampania z założenia ma promować ekologiczne formy komunikacji. Hasłem w tym roku jest “„Zeroemisyjna mobilność dla każdego”.

Z myślą o mieszkańcach Urząd Miasta przygotował szereg atrakcji. Nam natomiast nie pozostaje nic innego, jak podać tygodniowy “rozkład jazdy”:

Środa (16 września) – Oficjalna inauguracja Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu o godzinie 10:00 przy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych. Miłośnikom dwóch kółek rozdane zostaną rowerowe gadżety.
O godzinie 16:00 na dworcu PKP Studio Tańca i Ruchu „Creative Dance” zaprezentuje swój układ choreograficzny

Czwartek (17 września) – Chórzystki z zespołu wokalnego “Muzaika” rozpoczną o godz. 18:00 koncert. Celem jest umilenie czasu podróżnym, czekającym na pociąg na dworcu PKP.

Piątek (18 września) – O godzinie 10:00 na terenie miasteczka rowerowego przy ul. Topolowej zostanie przeprowadzony konkurs rowerowy dla szkół.
Tego samego dnia w godzinach 15:00-16:00 Stacja Kultura organizuje wydarzenie czytelnicze “Pociąg do książki”.

Sobota (19 września) – Chętni rumianie będą mieli okazję wziąć udział w poszukiwaniach ekobohatera. Zabawa potrwa w godzinach 10:00-12:00. Równocześnie potrwa zabawa fotograficzna, polegająca na uwiecznieniu swojego “Aktywnego Dnia”. Dla uczestników obu wydarzeń przewidziane są nagrody.

Niedziela (20 września) – Mieszkańcy, którzy dokonali internetowej rejestracji, wezmą udział w przejeździe rowerowym ulicami miasta. Start i metę wyznaczono na parkingu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi, trasa liczyć będzie niespełna 5 km. Ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem, liczba uczestników została ograniczona do 250 (rejestracja została zamknięta).

Poniedziałek (21 września) – odbędzie się spacer historyczny dla osób, które chcą lepiej poznać miasto. Spotkanie poprowadzi Dariusz Rybacki, lokalny pasjonat i przewodnik. Zbiórka została wyznaczona przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rumi o godzinie 18:00.

Wtorek (22 września) zakończy się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jego zwieńczeniem będzie Dzień bez Samochodu. Od godziny 10:00 na ulicy Filtrowej, wyłączonej w tym czasie z ruchu samochodowego, będzie można skorzystać z wielu atrakcji: malowania toreb, ekowarsztatów, porad rowerowych czy strefy relaksu. W tym samym czasie – dzięki Spółdzielni Mieszkaniowej „Janowo” – chętni będą mogli także wsiąść do zabytkowego autobusu kursującego od dworca PKP do „Portu Rumia”.

Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Moc atrakcji w Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Źródło i zdjęcia: UM Rumia

Moc atrakcji w Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu