W Japonii nagrodzono małe rumianki z sekcji plastycznej MDK Rumia

W Japonii nagrodzono małe rumianki z sekcji plastycznej MDK Rumia

- kategoria Aktualności, Edukacja, Kultura, Miejski Dom Kultury
W Japonii nagrodzono małe rumianki z sekcji plastycznej MDK Rumia

Młode rumskie talenty coraz częściej doceniane są za granicą! I tak 15 września we wtorkowe popołudnie nastąpiło uroczyste wręczenie nagród małym laureatkom 50. Międzynarodowego Konkursu Plastycznego. Wydarzenie miało miejsce przed Miejskim Domem Kultury.

Od kilku lat bierzemy udział w konkursie organizowanym przez firmę Pentel. Jest on konkursem etapowym, ponieważ zaczynamy prace we wrześniu, które należy przesłać do listopada. Następnie te prace są przesyłane do Japonii. Tam następuje ich ocena – mówi Beata Went, instruktor sekcji plastycznej w MDK Rumia. – Szczebelkami idziemy do góry. Zaczęliśmy od brązowych medali, w zeszłym roku mieliśmy srebrny medal, a w tym roku mamy złoto plus wyróżnienie – dodaje.

Było z kim rywalizować

W tym roku nadesłano 14 319 prac z całego świata, z czego 129 pochodziło z Polski. Najwyższe wyróżnienie, przyznawane jedynie dziesięciu autorom najlepszych prac z całego świata, to Nagroda Ministra Spraw Zagranicznych Japonii. Jej laureatką została Maria Lasecka z Rybnika. Kolejne wyróżnienia to nagrody: Supreme Gold, Gold, Silver, Bronze oraz Pentel.

Dwa wyróżnienia przypadły właśnie rumiankom, podopiecznym instruktor Beaty Went. Nagrodę Gold otrzymała czteroletnia Julia Olszewska za pracę zatytułowaną „Let’s Ride a Horse”, nagrodę Pentel natomiast sześcioletnia Julia Marosz za pracę „Happy Animals”.

Bardzo cieszę się, że podopieczni pani Beaty Went są na podium i ponownie jest to Japonia. Jak widać dzieciaki pracują i są bardzo ambitne – podkreśla Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK Rumia.

Źródło i zdjęcia: MDK Rumia

W Japonii nagrodzono małe rumianki z sekcji plastycznej MDK Rumia

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *