“Jak z baśni zrobić fantasy” – warsztaty w Stacja Kultura

“Jak z baśni zrobić fantasy” – warsztaty w Stacja Kultura

- kategoria Aktualności, Kultura, Stacja Kultura
"Jak z baśni zrobić fantasy" - warsztaty w Stacja Kultura

Stacja Kultura zaprasza młodzież od 14 roku życia na warsztaty literackie “Jak z baśni zrobić fantasy”. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 26 września o godzinie 11:00.

Zajęcia w rumskiej bibliotece poprowadzi Elżbieta Żukowska, animatorka kultury, autorka „Mitologii Andrzeja Sapkowskiego” i scenarzystka komiksów: “Miasto z widokiem”, “Kapitan Wrona”, “seria Borka”, “Sambor” i “Jaskółka”.

Uczestnicy warsztatów poznają tajniki pracy pisarskiej, nauczą się konstruować bohatera i jego drużynę. Stworzą również fantastyczny świat i poznają zasady budowania fabuły. “Jeśli macie poczucie, że gdzieś w waszych głowach czają się fantastyczne opowieści i już dłużej nie zdołacie ich utrzymać w ciemnościach… Przyjdźcie na warsztaty i podejmijcie wyzwanie!” – zachęcają organizatorzy.

Na wydarzenie obowiązują zapisy na maila: zapisy@bibliotekarumia.pl. Wymagane jest, by w temacie wiadomości wpisać: “warsztaty literackie”, a w treści podać imię nazwisko i wiek uczestnika. Ilość miejsc ograniczona.

Ze względu na panujące obostrzenia organizatorzy proszą, by pamiętać o zasłonięciu ust i nosa oraz dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu.

Warsztaty są częścią projektu „Od baśni do fantasy”, na który Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Źródło: Biblioteka Rumia/fb

"Jak z baśni zrobić fantasy" - warsztaty w Stacja Kultura