Odznaczono rumskie małżeństwa! – kto zasłużył na medale?

Odznaczono rumskie małżeństwa! – kto zasłużył na medale?

- kategoria Aktualności, Miasto, Miejski Dom Kultury
Odznaczono rumskie małżeństwa! - kto zasłużył na medale?

18 września odbyła się w Miejskim Domu Kultury ceremonia, podczas której wręczono małżeństwom z Rumi prezydenckie medale. Pięćdziesiątą rocznicę zawarcia związku małżeńskiego, czyli tak zwane “złote gody”, obchodziło sześć par.

Medale wręczył jubilatom wiceburmistrz Ariel Sinicki, a zostały one nadane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Małżeństwa, które świętowały pięćdziesiątą rocznicę ślubu to: Grażyna i Ryszard Panasiukowie, Maria i Zdzisław Łebkowie, Irena i Ryszard Gąskowie, Maria i Jan Rosinkowie, Zofia i Gerard Zielonkowie oraz Bożena i Edward Ekiertowie.

Jak wygląda taki medal?

Jak informuje portal Urzędu Miasta Rumia, medal za “Długoletnie Pożycie Małżeńskie” “ma kształt sześciopromiennej, srebrzonej, oksydowanej gwiazdy o średnicy 35 mm z ornamentowanymi promieniami łączącymi jej ramiona Na awersie, w środku medalu, na okrągłej tarczy pokrytej różową emalią, umieszczone są dwie srebrzone, oksydowane róże. Na odwrotnej stronie w środku umieszczony jest monogram RP, a w otoku napis – „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Medal zawieszony jest na różowej wstążce o szerokości 35 mm z pionowym białym paskiem pośrodku.

Źródło: UM Rumia

Odznaczono rumskie małżeństwa! - kto zasłużył na medale?