Premiera spektaklu familijnego „Adonis ma gościa”

Premiera spektaklu familijnego „Adonis ma gościa”

- kategoria Aktualności, Kultura, Miejski Dom Kultury
Premiera spektaklu familijnego „Adonis ma gościa”

Adonis w mitologii greckiej był pięknym młodzieńcem, ulubieńcem Afrodyty. Już niedługo pojawi się on w Miejskim Domu Kultury przy ul. Mickiewicza 19… Jednak w mniej mitologicznej odsłonie.

Zawodowy Teatr MDK w Rumi zaprasza na premierę spektaklu familijnego „Adonis ma gościa”. Premiera będzie miała miejsce 15 października o godzinie 18:00. Wstęp na spektakl jest płatny: 15 zł – bilet normalny, 12 zł – ulgowy. Warto się spieszyć, gdyż liczba miejsc jest ograniczona! Bilety można nabyć w sekretariacie MDK-u lub przed spektaklem.

Adonisem w spektaklu jest piękna i utalentowana papuga, której życie ogranicza się do klatki nazwanej przez nią pałacem. Pewnego razu papuga zauważa w swym królestwie dużą czarną kupkę, która okazuje się być Wroną. Na początku między ptakami z dwóch różnych „środowisk” dochodzi do spięć. Ptaki nie potrafią się porozumieć, gdyż Adonis nie rozumie Wrony, dla której najwyższą wartością jest wolność.

Dlaczego wstęp jest płatny? Wyjaśnia dyrektor MDK

Produkcja spektaklu to ogromne przedsięwzięcie, nasz teatr korzysta ze zdobytych środków zewnętrznych na te cele. Ze względu na rozwój i wciąż stawianą sobie wyżej poprzeczkę proponujemy jakość, za którą idą większe koszty, dlatego wprowadzamy biletowanie na niektóre wydarzenia odbywające się w Dworku – mówi Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK w Rumi. – Pierwszym z nich będzie premiera bajki dla dzieci. Mam również nadzieję, że zmniejszy to problem spóźnień widzów na wydarzenia kulturalne oraz zapewni większe bezpieczeństwo – dodaje.

W spektaklu dla dzieci wystąpią: Angelika Weichbrodt oraz Piotr Lewicki, którzy wcielą się w rolę ptaków. Historię znajomości papugi i wrony wyreżyserowała Magdalena Bochan-Jachimek.

Źródło: MDK Rumia

Premiera spektaklu familijnego „Adonis ma gościa”

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *