X Memoriał Lidii Lipińskiej

X Memoriał Lidii Lipińskiej

- kategoria Aktualności
X Memoriał Lidii Lipińskiej

Za nami dziesiąty już, jubileuszowy memoriał unihokejowy, który poświęcony był pamięci zmarłej przedwcześnie Lidii Lipińskiej.

Memoriał odbył się w 27 września w niedzielę w hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia. W programie był między innymi tort, wspominki, konkursy i nagrody, ale również ekscytujące rozgrywki sportowe. Wszystko to w duchu wartości pozostawionych przez przedwcześnie zmarłą instruktorkę i trenerkę Lidię Lipińską, która zawsze powtarzała, że unihokej to sport, w którym każdy, kto sumiennie trenuje, może zostać zwycięzcą.

Lidia Lipińska była nauczycielką wychowania fizycznego i trenerką UKS „Zagórzanka”. Zajmowała się propagowaniem unihokeja, a także organizowaniem imprez sportowych. Założyła pierwszy UKS w Rumi pod nazwą „Czwórka”. Klub w późniejszych latach działał jako UKS „Zagórzanka–Korzeniowski.pl”, następnie poszerzył swoją działalność o sekcję lekkoatletyczną i ostatecznie przybrał nazwę „Zagórzanka”. Patronował mu Robert Korzeniowski, honorowy obywatel Rumi, czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy.

Przez około 10 lat pracy trenerka ze swoją drużyną zdobyła srebrny i brązowy medal Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Jej podopieczni sięgnęli także po brązowy medal mistrzostw Polski i awansowali do I ligi seniorów. Lidia Lipińska wychowała kilku reprezentantów kraju, a jej wysiłki zostały nagrodzone medalem za wybitne zasługi dla sportu szkolnego.

Pośmiertnie Lidii Lipińskiej nadano tytuł i medal „Zasłużony dla miasta Rumi”.

Wyniki X Memoriału Lidii Lipińskiej:
I miejsce – Szara Strefa Toruń
II miejsce – JohnyBros Olimpia Osowa Gdańsk
III miejsce – Floorball Słupsk
IV miejsce – FC Chwarzno
V miejsce – MOSiR Rumia
VI miejsce – Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk

Źródło i zdjęcia: MOSiR Rumia

X Memoriał Lidii Lipińskiej