Ilu uczniów poleci na Marsa?

Ilu uczniów poleci na Marsa?

- kategoria Aktualności, Edukacja
Ilu uczniów poleci na Marsa? fot. Lilia Sokołowska/ Centrum Nauki Kopernik

E-planetobus to interaktywny pokaz nieba na żywo. 8 października wezmą w nim udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. A. Majkowskiego. Będą oni mieli okazję „polecieć” online na Czerwoną Planetę i obejrzeć niebo z edukatorami Centrum Nauki Kopernik. Zajęcia mają trwać cały dzień.

W czasie zajęć online dzieci odwiedzą Układ Słoneczny oraz widoczne aktualnie na niebie gwiazdozbiory. Wybiorą się na wycieczkę w kierunku planety, którą sami wybiorą, poznają historię eksploracji Marsa, a nawet dowiedzą się jak zdobyć bilet na Czerwoną Planetę. A to nie wszystko. Każdy uczeń będzie również mógł poznać podstawowe zwroty kosmiczne w języku migowym.

Edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik mają zamiar pokazać dzieciom, że aby zostać badaczem kosmosu nie trzeba mieć ogromnego teleskopu. Każdy z nas może obserwować niebo i poznawać zagadnienia związane z kosmosem.

Czym jest E-planetobus?

Zajęcia online e-Planetobus to część Programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik. Misją organizatorów jest wsparcie szkół i uczniów w nauczaniu zdalnym. W tym roku z zajęć skorzystało już ponad 2700 dzieci, a do końca roku ma być ich nawet kilkanaście tysięcy.

Źródło: Centrum Nauki Kopernik

Ilu uczniów poleci na Marsa?