Siostra Elżbieta Blok łączniczką między Rumią a Afryką

Siostra Elżbieta Blok łączniczką między Rumią a Afryką

- kategoria Aktualności, Ciekawostki
Siostra Elżbieta Blok łączniczką między Rumią a Afryką

Parafia św. Józefa i św. Judy Tadeusza w niespełna dwa lata wybudowała i wyposażyła, wspólnie z anonimowym darczyńcą, szkołę podstawową dla nigeryjskich dzieci.

Na miejscu akcję wspierania mieszkańców Uyo w Nigerii koordynuje proboszcz zagórskiej parafii prałat Tadeusz Gut. Łączniczką pomiędzy Rumią a Afryką jest jednak siostra Elżbieta Blok, która opowiedziała portalowi Urzędu Miasta swoją historię oraz podzieliła się szczegółami dotyczącymi pomocy Nigeryjczykom.

Siostra pojawiła się w Rumi w 2016 roku, podczas urlopu. Dziękowała wtedy za budowę studni w wiosce Mkar, gdzie jej zgromadzenie prowadzi żeńską szkołę średnią. Podczas tej samej mszy św. odbyła się zbiórka do puszek na szkołę przy parafii św. Pawła w Uyo. Rok później, w sierpniu, zaczęto budowę szkoły, przy kontynuowaniu wsparcia rumskich parafian oraz innych pomorskich parafii.

Okazało się, że szkoła została przyjęta przez mieszkańców z ogromną radością. We wrześniu 2018 r. wręcz zabrakło w niej miejsc. Ponownie ks. Tadeusz Gut pomagał w organizowaniu sprzętu oraz innych potrzebnych rzeczy.

Powołanie siostry Elżbiety

Siostra Elżbieta Blok swoje powołanie odkryła na Jasnej Górze, na którą udała się po zdanym egzaminie maturalnym. Do zakonu wstąpiła pomimo sprzeciwu rodziny. Po ślubach zakonnych misjonarka pracowała w kurii biskupiej, następnie w kuchni oraz jako katechetka. W 1993 roku udała się na misję do Afryki. „od samego początku wierzyłam, że jest to boże działanie i moje miejsce do realizowania misji Chrystusa” – komentuje swoją decyzję o wyjeździe siostra.

W podziękowaniu za wybudowanie szkoły w Uyo mieszkańcy nazwali ją imieniem proboszcza parafii św. Józefa i św. Judy Tadeusza w Rumi.

Źródło: rumia.eu

Siostra Elżbieta Blok łączniczką między Rumią a Afryką

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *