Za nami Mistrzostwa Polski w Duathlonie

Za nami Mistrzostwa Polski w Duathlonie

- kategoria Aktualności, Imprezy w mieście, Sport
Za nami Mistrzostwa Polski w Duathlonie

W niedzielę 11 października odbyły się, po raz czwarty już, Mistrzostwa Polski w Duathlonie “Rumia Lotto”. Zawodnicy zmierzyli się o tytuły Mistrzów Polski we wszystkich kategoriach wiekowych obejmujących sport wyczynowy, młodzieżowy oraz amatorów w grupach wiekowych co 5 lat.

Przypomnijmy, że duathlon to wielobojowa wytrzymałościowa dyscyplina sportowa, w której zawodnicy kolejno: biegną , jadą na rowerze i ponownie biegną.

W wyścigu zwycięzcami okazali się: Sylwester Kuster – faworyt, ubiegłoroczny zwycięzca z Rumi oraz Zuzanna Sudak, również typowana przed mistrzostwami do zwycięstwa.

Nie byłem optymalnie przygotowany do tych zawodów, przez pandemię nie trenowałem optymalnie, ale moje doświadczenie i dobra taktyka pozwoliły mi dzisiaj na zwycięstwo z czego bardzo się cieszę – mówił na mecie mistrz Polski Sylwester Kuster.

Impreza z początku miała odbyć się 26 kwietnia, została jednak przełożona ze względu na pandemię na 11 października. Organizatorzy planują już kolejną edycję imprezy, która planowana jest na 25 kwietnia 2021 roku.

W wyścigu Juniorów Młodszych i Młodzików najlepsi byli: Jakub Gajda (Młodzik), Marcel Kozaczkiewicz (Junior Młodszy) oraz Wiktoria Kos (Młodziczka) i Maja Wąsik (Juniorka Młodsza).

Organizatorami zawodów byli: Uczniowski Klub Sportowy Tri-Team Rumia, Energy Events Sp. z o.o. Sp.k., Miejski Ośrodek Sportu i rekreacji w Rumi.

Źródło i zdjęcia: MOSiR Rumia, duathlonenergy.pl

Za nami Mistrzostwa Polski w Duathlonie