“Kaszubska szkatułka” – rodzinne warsztaty kreatywne w Stacji Kultura

“Kaszubska szkatułka” – rodzinne warsztaty kreatywne w Stacji Kultura

- kategoria Aktualności, Stacja Kultura, Wydarzenia
"Kaszubska szkatułka" - rodzinne warsztaty kreatywne w Stacji Kultura

Za oknami jesienna pogoda, nie warto jednak poddawać się zniechęceniu! Choć rosnące statystyki chorób zniechęcają do gromadzenia się z dziećmi na imprezach masowych, spokojnie można rozważyć kameralne spotkanie. Może “Kaszubska szkatułka” będzie tym, co zainteresuje nasze pociechy?

Stacja Kultura zaprasza na warsztaty kreatywne 21 października o godz.17:30. Spotkanie przeznaczone jest dla dzieci w wieku 5-10 lat, z opiekunek. Wstęp wolny, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc organizatorzy proszą o zapisy na maila: zapisy@bibliotekarumia.pl.

Czego dotyczą warsztaty?

Jak informują organizatorzy, podczas warsztatu dzieci będą miały okazję zapoznać się z charakterystyką i historią kaszubskiego haftu, a następnie, inspirując się kaszubskimi wzorami, stworzą i ozdobią szkatułki. Stworzone dzieła zabiorą ze sobą do domu.

Pamiętajmy o zachowaniu wzajemnego dystansu podczas wydarzenia! Opiekunowie proszeni są o zasłonięcie ust i nosa.

Warsztaty są realizowane w ramach projektu „Od baśni do fantasy”, na który Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Źródło: Stacja Kultura/fb

"Kaszubska szkatułka" - rodzinne warsztaty kreatywne w Stacji Kultura