Funkcjonowanie komunikacji miejskiej i sprzedaży biletów w okresie Wszystkich Świętych

Funkcjonowanie komunikacji miejskiej i sprzedaży biletów w okresie Wszystkich Świętych

- kategoria Aktualności, Komunikaty
Funkcjonowanie komunikacji miejskiej i sprzedaży biletów w okresie Wszystkich Świętych

Obecny rok jest wyjątkowy, ze względu na panującą pandemię. Dlatego też warto dokładnie zaplanować sobie święto Wszystkich Świętych – by uniknąć tłoku panującego na cmentarzu.

Od soboty 24 października do niedzieli 8 listopada 2020 r. punkty sprzedaży biletów ZKM otwarte będą w następujących godzinach:

Rumia Dworzec PKP, ul. Starowiejska:
dni powszednie: 10:30-18:00
soboty: 10:30-15:30
niedziela 01.11.2020 r.: 10:30-15:30

Ze względu na zawieszenie sprzedaży karnetów w pojazdach ZKM, prezentujemy poniżej listę punktów prowadzących sprzedaż biletów jednorazowych. W związku z uruchomieniem dodatkowych linii dowożących pasażerów do cmentarzy komunalnych, w dniach 31 października i 1 listopada 2020 r. uruchomione zostaną w Rumi mobilne punkty sprzedaży biletów w następujących lokalizacjach:

  • Plac Dworcowy PKP (czynny 8:00-16:00)
  • Cmentarze: (wszystkie punkty czynne: 9:00-17:00):
  • Rumia, ul. Górnicza 29
  • Rumia, ul. Cmentarna (stara Rumia)

Dodatkowo w dniach 31 października i 1 listopada 2020 r. czynny będzie punkt sprzedaży biletów ZKM: Rumia Dworzec PKP, ul. Starowiejska: 10:30-15:30.

Dodatkowa komunikacja miejska:

Sobota i niedziela, 24 i 25 października: Do Cmentarza Komunalnego w Rumi zaplanowano zwiększoną liczbę kursów linii 86.

Sobota i niedziela, 31 października i 1 listopada (Wszystkich Świętych): W obydwa dni obowiązują rozkłady jazdy ważne w soboty. Znaczne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji planuje się w rejonie cmentarzy. Do największych nekropolii zostają uruchomione linie autobusowe, z ograniczoną liczbą przystanków, aby jak najszybciej dowieźć pasażerów na miejsce. Liczba pasażerów będzie monitorowana i regulowana przez pracowników ZKM, którzy zadbają także o przestrzeganie wszelkich procedur związanych ze stanem epidemicznym.

Wzmożona oferta przewozowa obejmuje obydwa dni weekendowe – aby rozładować spiętrzenia popytu spodziewane w dniu Wszystkich Świętych.

Cmentarze w Rumi, tj. Cmentarz Komunalny i Cmentarz w Starej Rumi, obsługuje linia C86 (taryfa zwykła), funkcjonująca w godz. 7.30-18.00, z zatrzymywaniem wyłącznie na przystankach: Stara Rumia Cmentarz, Kujawska, Dąbrowskiego – Kościół, Rumia Dworzec PKP i Rumia Cmentarz Komunalny.

Linia 86 nie obsługuje Cmentarza Komunalnego.

Źródło: ZKM Gdynia

Funkcjonowanie komunikacji miejskiej i sprzedaży biletów w okresie Wszystkich Świętych

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *