Nagrodzeni zostali wolontariusze szyjący maseczki

Nagrodzeni zostali wolontariusze szyjący maseczki

- kategoria Aktualności, Miasto, Wydarzenia
Nagrodzeni zostali wolontariusze szyjący maseczki

W połowie kwietnia na terenie całego kraju wprowadzony został nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Polacy ratowali się szalami, opaskami, gdyż dostęp do maseczek ochronnych był znacznie ograniczony. Jeśli już były, ceny mocno zawyżano.

W Rumi na pomoc potrzebującym ruszyły wtedy miejskie jednostki oraz wolontariusze zaangażowani w szycie i dystrybucję maseczek. W środę 28 października rumskie władze postanowiły uroczyście podziękować ochotnikom.

Powszechny nakaz wprowadzono po raz pierwszy 16 kwietnia. Z tego powodu w Rumi seniorzy po 60. roku życia, osoby niepełnosprawne oraz mieszkańcy znajdujący się w trudnej sytuacji życiowej mogli otrzymać maseczki za darmo. Realizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby jednak możliwa bez zaangażowania osób szyjących i dostarczających tę ochronną odzież – wolontariuszy, harcerzy i strażaków.

Choć nie wynaleziono jeszcze szczepionki na koronawirusa, to doraźnym lekarstwem wydaje się ludzka solidarność, którą państwo się wykazaliście. W najbardziej newralgicznym momencie, gdy w lawinowym tempie rosło zapotrzebowanie na maseczki ochronne, dołożyliście wszelkich starań, aby dotarły one do najbardziej potrzebujących – mówił podczas odbywającej się w MDK-u uroczystości wiceburmistrz Ariel Sinicki. – Jestem dumny, że mamy takich mieszkańców i wierzę, że wspólnie jesteśmy w stanie przezwyciężyć nawet najgłębszy kryzys. Dziękuję, że jesteście z nami – podsumował.
Oficjalne podziękowania i nagrody wręczali wspólnie obaj zastępcy burmistrza Rumi: Piotr Wittbrodt i Ariel Sinicki.

Źródło i zdjęcia: UM Rumia

Nagrodzeni zostali wolontariusze szyjący maseczki

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *