Odkrywaj z nami tajemnice kosmosu

Odkrywaj z nami tajemnice kosmosu

- kategoria Aktualności, Wydarzenia
Odkrywaj z nami tajemnice kosmosu

Jak z bliska wyglądają planety i komety? Dlaczego po nocy nastaje dzień? Między innymi tego będzie można dowiedzieć się podczas akcji edukacyjnej pt. „Kosmiczne podróże” organizowanej przez Port Rumia. Od 7 do 28 listopada w pasażu galerii handlowej będzie można obejrzeć tematyczną wystawę prezentującą zagadnienia dotyczące otaczającej nas przestrzeni kosmicznej. Dodatkowo galeria handlowa zaprasza na wirtualną podróż w kosmos i zachęca uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym.

Układ słoneczny i możliwość podróży międzyplanetarnych od wieków fascynowały ludzi. Obecnie, dzięki rozwojowi nauki i nowoczesnym technologiom, każdy z nas może poznać bliżej otaczający nas wszechświat i dowiedzieć się, jak funkcjonuje. Port Rumia Centrum Handlowe Auchan zaprasza do udziału w akcji edukacyjnej pt. „Kosmiczne podróże”, podczas których będzie można poznać bliżej zagadki przestrzeni kosmicznej.

Kosmiczna wystawa

Od 7 do 28 listopada w pasażu galerii handlowej pojawi się kosmiczna wystawa, dzięki której będzie można dowiedzieć się m.in. jak zbudowany jest układ słoneczny, z jakich elementów składa się skafander kosmiczny, co to jest Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. W obrazowy sposób zostaną wytłumaczone zjawiska zaćmienia słońca i księżyca, a także pojęcia dnia i nocy oraz fazy księżyca.

Wirtualna podróż w kosmos

Nie lada atrakcje czekają także na odwiedzających profil centrum handlowego na Facebooku. W trakcie akcji edukacyjnej wraz z astronautami statku ARHADION 5 będzie można wyruszyć w wirtualną podróż kosmiczną. Szczegółowe i realistyczne filmy i grafiki, połączone z wnikliwym komentarzem prowadzących, przybliżą widzom tajemnice kosmosu oraz sprawią, że 30-minutowa wirtualna podróż po galaktyce wzbudzi zainteresowanie osób w każdym wieku. Pierwszy start odbędzie się 11 listopada o godzinie 18, a kolejne 18 listopada i 25 listopada o tej samej godzinie

Konkurs dla uczniów

Na profilu galerii handlowej na Facebooku zostanie ogłoszony kosmiczny konkurs dla uczniów szkół podstawowych. Może w nim wziąć udział każda szkoła, która prześle minimum 8 prac plastycznych poruszających tematykę kosmosu. Zwycięska szkoła w otrzyma atrakcyjną nagrodę – miniplanetarium do obserwacji kosmosu i zachodzących tam zjawisk.

Wystawa pt. „Kosmiczne podróże” będzie dostępna od 7 do 28 listopada w pasażu Portu Rumia Centrum Handlowego Auchan przy ul. Grunwaldzkiej 108 w Rumi. Filmy oraz konkurs dla szkół będą dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/CentrumHandlowePortRumia/

Odkrywaj z nami tajemnice kosmosu

Odkrywaj z nami tajemnice kosmosu

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *