„A ty siej” – niepodległościowy spektakl muzyczny online

„A ty siej” – niepodległościowy spektakl muzyczny online

- kategoria Aktualności, Kultura
"A ty siej" - niepodległościowy spektakl muzyczny online

Nie da się ukryć, że zarówno dla gospodarki, jak i dla kultury, przyszły trudne czasy. A przez trudne czasy warto przejść solidarnie. I tak Miejski Dom Kultury w Rumi nawiązał współpracę z Dzierzgońskim Ośrodkiem Kultury, by wspólnie przygotować widowisko z okazji Święta Niepodległości.

Przygotowany program niepodległościowy pt. „A ty siej” to spektakl muzyczny, który odbędzie się w formie online na profilach facebookowych i kanałach Youtube obu tych placówek. Premiera przewidziana jest na 11 listopada o godz. 18.00.

Jak podkreśla reżyser widowiska Adam Łoniewski: „Spektakl „A ty siej” ma dotykać prawdy o naszej rzeczywistości, a także tego czym jest dzisiaj niepodległość, w takich okolicznościach, a nie innych, którym wszyscy jesteśmy poddani. W samym tytule mieści się przepis, jak z tej sytuacji potwornego klinczu dzisiaj wyjść, jak ją znieść, nie eskalując w sobie gniewu i nienawiści, i nie zamieniając pięknych zdobyczy historycznych związanych z niepodległością jako oręża walki światopoglądowej.

W naszej współpracy Dzierzgoń-Rumia w bardzo bezpiecznych warunkach we wsi Bągart przygotowujemy spektakl muzyczny, trwają próby i nagrania. Przyjechali do nas fantastyczni artyści z całej Polski. Okazuje się, ze te trudne warunki pandemiczne stworzyły taką okazję, byśmy mogły z dyrektor MDK Rumia bliżej się poznać i zrobić takie fantastyczne widowisko – mówi Magdalena Grodecka, dyrektor Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury.

Z kolei Agnieszka Skawińska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rumi zaznacza: „Dzisiejsze czasy potrzebują tego, aby ludzie łączyli się, żeby wspólnie działali. Z Dzierzgońskim Ośrodkiem Kultury Miejski Dom Kultury w Rumi łączy siły, kultura łączy siły i za to najbardziej cenię ten projekt„.

Reżyseria – Adam Łoniewski
Aranże muzyczne, kontrabas – Marcin Lamch
Skrzypce, instrumenty perkusyjne – Michael Jones
Pianino, aranże muzyczne – Marzena Lamch-Łoniewska
Obsada: Bożena Belcarz, Marzena Lamch-Łoniewska, Agnieszka Skawińska, Jolanta Masny, Adam Łoniewski.

Źródło i zdjęcia: MDK Rumia

"A ty siej" - niepodległościowy spektakl muzyczny online

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *