Kolejne rządowe obostrzenia. Czy to już lockdown?

Kolejne rządowe obostrzenia. Czy to już lockdown?

- kategoria Aktualności, Komunikaty
Kolejne rządowe obostrzenia. Czy to już lockdown?

W środowe popołudnie 04.11 ogłoszone zostały kolejne restrykcje w związku z pandemią i rosnącą liczbą zakażeń. Zmiany mają obowiązywać od 7 listopada (sobota), a w przypadku obostrzeń związanych ze szkołami, od 9 listopada.

Edukacja, kultura i sport

Na naukę zdalną przechodzą klasy 1-3 w szkołach podstawowych. Zmiana ma obowiązywać do 29 listopada (z możliwością przedłużenia). Utrzymuje się naukę zdalną w klasach 4-8 oraz w szkołach ponadpodstawowych, a także szkołach wyższych.

Wydarzenia sportowe odbywać się mogą bez udziału publiczności. Zawieszona zostaje działalność basenów, aquaparków i siłowni.

Życie społeczne

Zamknięte zostaną placówki kulturalne, czyli między innymi teatry, kina, galerie sztuki, domy kultury oraz muzea. W miejscach kultu religijnego do 29 listopada obowiązuje ograniczenie 1 osoba/15 m2.

Zgromadzenia publiczne odbywać się mogą maksymalnie do 5 osób. W godzinach 8:00-16:00 od poniedziałku do piątku osoby do 16 roku życia przemieszczać się mogą jedynie pod opieką osoby dorosłej. Osobom powyżej 70 roku życia zaleca się ograniczyć przemieszczanie do załatwiania spraw codziennych oraz uczestniczenia w sprawowaniu kultu religijnego. Obowiązuje również zakaz organizowania spotkań oraz imprez.

Gospodarka

W galeriach handlowych otwarte pozostają sklepy: z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, toaletowymi, środkami czystości oraz wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, artykułami remontowo-budowlanymi, artykułami dla zwierząt, prasą i usługami. W tych sklepach obowiązuje ograniczenie: w sklepach do 100 m2 – 1 os/10 m2. W sklepach powyżej 100 m2 – 1 os/15 m2. Pozostałe sklepy będą zamknięte.

Hotele mogą być udostępniane wyłącznie dla gości przebywających w podróży służbowej. Ograniczenie obowiązuje do 29 listopada. Zawieszona zostaje działalność sanatoriów.

W dalszym ciągu stacjonarne lokale gastronomiczne działają jedynie na wynos i dowóz.

W transporcie publicznym może być zajęte 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich.

Kolejne rządowe obostrzenia. Czy to już lockdown?

Źródło i tabelka: KPRM

Kolejne rządowe obostrzenia. Czy to już lockdown?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *