Bronisław Melzer – wernisaż wystawy online w MDK Rumia

Bronisław Melzer – wernisaż wystawy online w MDK Rumia

- kategoria Aktualności, Kultura, Miejski Dom Kultury
Bronisław Melzer - wernisaż wystawy online w MDK Rumia

Miejski Dom Kultury w Rumi zaprasza na kolejny wernisaż wystawy malarstwa. Tym razem w czwartek 19 listopada swój twórczy dorobek przedstawi zainteresowanym Bronisław Melzer.

O wystawie pt. „Okolice” z artystą porozmawia Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK. W części artystycznej wystąpi, działający przy MDK Rumia, zespół wokalny MUZAika pod kierownictwem Marzeny Graczyk.

Premiera materiału odbędzie się online na profilu Facebooka MDK Rumia oraz na kanale Youtube MDK Rumia – 19 listopada o godzinie 18.00

Kim jest Bronisław Melzer?

Bronisław Melzer to artysta, który swój talent rozwijał już od najmłodszych lat pod okiem Wiktorii Lewickiej. Pod koniec lat 70-tych doskonalił warsztat w sekcji plastycznej w Morskim Domu Kultury w Gdańsku. Jego wybijające się prace zauważyli plastycy Wojewódzkiego Ośrodka Kultury. Od tamtego czasu Bronisław Melzer brał udział w plenerach malarskich – między innymi w Łebie, Starogardzie Gdańskim, Helu oraz w Orlu i na Żuławach.

Pierwsze kroki stawiał w technice akwarelowej, jednak wraz z upływem lat jego obrazy były coraz częściej malowane olejem. Eksperymentował w tej technice, wzorując się na malarstwie impresjonistów. W jego twórczości można dostrzec, iż główną zasadą, jaką kieruje się podczas kreacji swoich prac, jest uchwycenie momentu, sensualnej chwili podkreślonej światłem i barwą.

Dzieła składające się na wystawę „Okolice” powstawały przez ostatnie dwa lata. Bronisław Melzer przedstawia na nich piękno Kaszub. Są to między innymi pejzaże z Rumi, Dębek oraz Bieszkowic.

Bronisław Melzer - wernisaż wystawy online w MDK Rumia

Źródło: MDK Rumia

Bronisław Melzer - wernisaż wystawy online w MDK Rumia

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *