Po finale “Wierszogadania 2020” w Miejskim Domu Kultury

Po finale “Wierszogadania 2020” w Miejskim Domu Kultury

- kategoria Kultura, Miejski Dom Kultury
Po finale "Wierszogadania 2020" w Miejskim Domu Kultury

Tegoroczny konkurs miłośników słowa pisanego i mówionego “Wierszogadanie” nieco różnił się od poprzednich. Z powodu pandemii Miejski Dom Kultury w Rumi zmuszony był przenieść go do Internetu, organizując zarówno casting, jak i warsztaty w formie zdalnej.

Do finału zaklasyfikowało się dziesięć osób, z czego osiem wzięło udział w realizacji przedstawienia kończącego projekt. Nagrania finałowego spektaklu odbyły się tak, by zachować reżim sanitarny.

Finaliści Wierszogadania 2020″ doskonalili swój warsztat podczas spotkań online. Prowadzili je: Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK i Piotr Lewicki. Uczestnicy pracowali między innymi na tekstach zespołów Budka Suflera, Sztywny Pal Azji oraz Republika. Przewodnim hasłem tegorocznej edycji były marzenia o lepszym świecie i poszukiwanie dziecka w sobie.

Cieszę się, że uczestnicy pięknie pracowali, pomimo tej trudności, że komunikowaliśmy się za pomocą internetu. Warsztaty odbywały się online, a to jest trudno zadanie, żeby wykonać taką pracę nad sobą, pracę reżyserską, nad sobą, żeby później osiągnąć dobry efekt – podsumowała Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK Rumia.

Finałowy spektakl wyreżyserował Piotr Lewicki. Można go obejrzeć na na profilu fb MDK Rumia oraz kanale Youtube MDK Rumia.

Laureatami „Wierszogadania 2020” zostali:

I miejsce – Wiktoria Reglińska

II miejsce – Oktawia Lubera

III miejsce – Anna Szydłowska

Źródło i zdjęcia: MDK Rumia

Po finale "Wierszogadania 2020" w Miejskim Domu Kultury