Specjalne pojemniki na nakrętki – mieszkańcy Rumi pomagają potrzebującym

Specjalne pojemniki na nakrętki – mieszkańcy Rumi pomagają potrzebującym

- kategoria Miasto, Zdrowie, żywienie, ekologia
Specjalne pojemniki na nakrętki - mieszkańcy Rumi pomagają potrzebującym

1 grudnia we wtorek na terenie Rumi pojawiły się metalowe kosze w kształcie serca, z emblematem rumskiego herbu. Mogą one pomieścić około 150 kg nakrętek plastikowych. Gdy kosz się zapełni, nakrętki zostaną przekazane na cel charytatywny, wskazany przez mieszkańców.

Zamysłem projektu jest rozpowszechnianie charytatywnych i proekologicznych działań. Kosze umożliwią bowiem segregację nakrętek, a te mogą w dużej ilości pokryć koszty związane z pomocą dla potrzebujących – np. wózek inwalidzki, opłacenie drogiej rehabilitacji czy leczenia.

Aktualnie kosze stoją w czterech lokalizacjach: przy dworcu PKP, w parku Żelewskiego (ul. Filtrowa), przy ul. Różanej (tzw. zielona wyspa) oraz nieopodal hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi.

Szczegóły akcji

Do pojemników można wrzucać plastikowe nakrętki o różnych kolorach i kształtach – na przykład po napojach, żywności w tubkach, mleku, lekach, chemii gospodarczej czy kosmetykach.

Chcesz zgłosić zapotrzebowanie na konkretną zbiórkę? Możesz to zrobić mailowo pod adresem: promocja@um.rumia.pl – beneficjenci będą się cyklicznie zmieniać, pierwszeństwo mają jednak mieszkańcy Rumi.

Źródło i zdjęcia: UM Rumia

Specjalne pojemniki na nakrętki - mieszkańcy Rumi pomagają potrzebującym

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *