Poznaj tajniki wypieku pierników i dawne świąteczne tradycje

Poznaj tajniki wypieku pierników i dawne świąteczne tradycje

Poznaj tajniki wypieku pierników i dawne świąteczne tradycje

Pieczenie i dekorowanie pachnących korzennymi przyprawami pierniczków to jeden z najpopularniejszych świątecznych zwyczajów w naszych domach. W pomorskich Centrach Handlowych Auchan będzie można poznać historię wypieku pierników i pierniczków oraz zaznajomić się z innymi, dawnymi świątecznymi zwyczajami. Przybliżą je wystawy w pasażach galerii handlowych dostępne od 8 do 24 grudnia. Dodatkowo w mediach społecznościowych centrów mistrzowie piernikarstwa z Toruńskiego Żywego Muzeum Piernika podzielą się wskazówkami na udane, świąteczne wypieki.

 Przepis na świąteczne pierniki wydaje się bardzo prosty – do mąki pszennej i żytniej należy dodać rozpuszczony gorący miód, masło oraz mleko, a następnie wyrobić gładkie ciasto. Jednak w każdym domu, w którym się je piecze, receptura i sposób przygotowywania różnią się. Niektóre rodzinne przepisy mają dziesiątki lat i są przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Podczas akcji pt. „Święta pachnące piernikiem”, która rozpocznie się 8 grudnia w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk i Porcie Rumia, będzie można poznać tradycje piernikarstwa oraz dawne rzemiosło, a także odkryć sekrety wypieku i dekoracji wybornych świątecznych pierników.

Wystawa pełna świątecznych ciekawostek

Od 8 grudnia aż do Wigilii Bożego Narodzenia w pasażach galerii handlowych będą dostępne wyjątkowe wystawy. Zostaną na niej zaprezentowane tradycje piernikarstwa oraz dawnego rzemiosła. Na wystawie będzie można podziwiać zdjęcia piernikowych wypieków przypominających dzieła sztuki oraz poznać historię wielu świątecznych tradycji.

Poznaj tajniki wypieku świątecznych pierników

Centra Handlowe Auchan – w tym Port Rumia – przygotowały również świąteczne niespodzianki dla tych, którzy w trakcie akcji odwiedzą profile galerii w serwisie Facebook. Jeszcze przed Bożym Narodzeniem będzie można obejrzeć cztery filmy, na których mistrzowie piekarnictwa z Toruńskiego Żywego Muzeum Piernika opowiedzą o tajemnicach tego niezwykłego przysmaku oraz podpowiedzą, jak przygotować ciasto i upiec pierniki, a także efektownie udekorować je tradycyjnym lukrem. Emisja pierwszego filmu już  9  grudnia pod adresami Auchan Gdańsk i Auchan Rumia.

Odwiedzający profile będą mogli również wziąć udział w świątecznym konkursie. Wśród osób, które prześlą zdjęcia własnoręcznie upieczonych i udekorowanych pierników, jury wybierze trzy najciekawsze kulinarne dzieła. Nagrodą będą atrakcyjne, świąteczne zestawy toruńskich pierników wypiekanych tradycyjną metodą.

Akcja pt. „Święta pachnące piernikiem” odbędzie się od 8 do 24 grudnia w pasażu Centrum Handlowego Auchan Gdańsk przy ul. Szczęśliwej 3 w Gdańsku oraz Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan przy ul. Grunwaldzkiej 108 w Rumi. Filmy oraz konkurs dla internautów będą dostępne na profilach na Facebooku.

Poznaj tajniki wypieku pierników i dawne świąteczne tradycje

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *