Koncert “Ot rodzenie” w Miejskim Domu Kultury

Koncert “Ot rodzenie” w Miejskim Domu Kultury

- kategoria Aktualności, Kultura, Miejski Dom Kultury
@Gazeta Rumska
Koncert "Ot rodzenie" w Miejskim Domu Kultury

Z okazji zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia Miejski Dom Kultury w Rumi przygotował specjalny koncert, który odbędzie się 21 grudnia. W związku z obostrzeniami spowodowanymi pandemią, zostanie on zaprezentowany w formie online.

Koncert “Ot rodzenie” to spektakl muzyczny, swoiste “studium” rodzenia się dźwięku, utworu i wydarzenia. Widzowie wraz z kamerą bedą śledzić proces rodzenia się myśli, proces prób, a także wykluwania się ostatecznego efektu.

Sztuka i kultura od dawna były tworzone ku pokrzepieniu serc – mówi reżyser spektaklu Adam Łoniewski – Sztuka powinna być nośnikiem nadziei. Przed nami na pewno niezwykłe Święta Bożego Narodzenia, być może jedyne takie. Dbając o bezpieczeństwo swoje i wszystkich wokół, jesteśmy zobowiązani do tego, żeby zaśpiewać ze wszystkimi kolędę, że Bóg się rodzi w ciemności – dodaje.

Kolędy z różnych stron świata

Spektakl zbudowany jest na czterech kolędach z różnych stron świata. Usłyszymy więc kolędę hiszpańską, francuską, polską i indyjską – rozumiane jako pieśni o rodzeniu się Boga. W treści przedstawienia znajdziemy odpowiednie odniesienie do tradycji Bożego Narodzenia, prócz tego pokazana zostanie jej uniwersalność.

Uczestnicy tego wydarzenia prezentują bardzo wysoki poziom artystyczny. To jest główny powód naszej współpracy z artystami, którzy zjechali do nas z całej Polski. Drugi powód to oczywiście bezpieczeństwo, ponieważ w tym gronie próbujemy od dawna, zadbaliśmy o bezpieczne warunki podczas nagrań koncertu, czyli między innymi wietrzenie czy dezynfekcje – zaznacza dyrektor MDK Rumia Agnieszka Skawińska.

W nagraniach udział wzięli artyści, których publiczność rumskiego domu kultury mogła zobaczyć w koncercie niepodległościowym „A ty siej”.

Premiera koncertu „Ot Rodzenie” odbędzie się 21 grudnia o godzinie 11:11. Organizatorzy wydarzenia zapraszają na kanał YouTube MDK Rumia oraz na profil społecznościowy na Facebooku, gdzie materiał zostanie zamieszczony.

Źródło i zdjęcia: MDK Rumia

Koncert "Ot rodzenie" w Miejskim Domu Kultury