Zapadła decyzja o zamknięciu Domu Kultury SM „Janowo”

Zapadła decyzja o zamknięciu Domu Kultury SM „Janowo”

- kategoria Aktualności, Kultura
@Gazeta Rumska
Zapadła decyzja o zamknięciu Domu Kultury SM „Janowo"

To nie jest dobra wiadomość dla fanów kultury. Okazuje się bowiem, że zamyka się Dom Kultury w Rumi Janowie. Powód? Między innymi kryzys spowodowany pandemią. Obostrzenia sprawiały, że odwołanych zostało większość imprez. Na innych frekwencja była słaba, gdyż ludzie bali się zarażenia.

Na Facebooku Spółdzielni Mieszkaniowej „Janowo” zamieszczono następujące oświadczenie:

Podczas grudniowego posiedzenia Rady Nadzorczej SM „Janowo”, zapadła decyzja o zamknięciu Domu Kultury SM „Janowo”. Ta decyzja została podyktowana obecną trudną sytuacją ekonomiczno-gospodarczą, będącą następstwem trwającego stanu zagrożenia epidemicznego. Zanim Rada Nadzorcza podjęła decyzję o zamknięciu obiektu, trwały rozmowy m.in. z władzami miasta w celu znalezienia rozwiązania dla tej sytuacji. Zwracaliśmy się z prośbą o wsparcie zarówno do władz Gminy, jak również powiatowych i wojewódzkich.

Jednocześnie chcielibyśmy nadmienić, iż istotnie Burmistrz Miasta Rumi deklarował wsparcie dla Domu Kultury w korespondencji pisemnej oraz za pośrednictwem portali społecznościowych, jednak wsparcie to dotyczyło wyłącznie środków na organizację imprez (które obecnie nie mogą się odbywać). Nie są to zatem środki, które można wykorzystać na tymczasowe utrzymanie budynku i wynagrodzenia pracowników.

W ślad za ustaleniami z ostatniej korespondencji z Urzędem Miasta Rumi dotyczącej dramatycznej sytuacji Domu Kultury „Janowo” oraz ustaleniami z Radą Nadzorczą SM „Janowo” zamieszczamy pismo skierowane do Rady Miejskiej Rumi z propozycją podjęcia rozmów odnośnie przejęcia przez miasto działalności kulturalnej w budynku Domu Kultury na zasadzie najmu. Tożsame pismo zostało skierowane do Burmistrza Miasta Rumi.

Spółdzielnia wyjaśniła również, że aby w tym momencie utrzymać Dom Kultury, mieszkańcy musieliby dopłacić do czynszu z tego tytułu 0,19 zł od metra kwadratowego mieszkania na miesiąc. Po doliczeniu stale rosnących opłat, robi się z tego spora kwota.

Źródło: SM „Janowo”/fb

Zapadła decyzja o zamknięciu Domu Kultury SM „Janowo"

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *