Nauczyciel z rumskiego liceum potrzebuje naszej pomocy!

Nauczyciel z rumskiego liceum potrzebuje naszej pomocy!

- kategoria Aktualności
@Gazeta Rumska
Nauczyciel z rumskiego liceum potrzebuje naszej pomocy! Źródło: zrzutka

Nazywam się Tomasz Jurkiewicz, mam 63 lata. Od trzydziestu pięciu lat zajmuję się nauczaniem języka polskiego w I LO w Rumi. Prowadzę od wielu lat grupę teatralną „W rozproszeniu”. Jestem nauczycielem dyplomowanym. Moją pasją jest również sport. W każdej wolnej chwili i przy sprzyjających wiatrach pływałem na windsurfingu.” – rozpoczyna się opisana na zrzutce historia człowieka znanego chyba każdemu, kto miał w jakiś sposób do czynienia z rumskim liceum nr 1.

Tomasz Jurkiewicz był nauczycielem aktywnym, wychodzącym z inicjatywą. Dorośli już uczniowie pamiętają go jako nauczyciela wymagającego, ale potrafiącego na ponadprzeciętnym poziomie zainteresować przedmiotem oraz przekazać wiedzę. Spod jego skrzydeł wychodzili kolejni filolodzy i dziennikarze.

W marcu tego roku pedagog trafił do szpitala z powodu żółtaczki. Diagnoza: rak trzustki. Przeszedł kilka inwazyjnych zabiegów, dziś jednak zmaga się z przerzutami. „Obecnie jedyną moją szansą na odzyskanie sił jest innowacyjna kuracja metodą wirusa RIGVIR. Wirusy onkolityczne to wirusy, które niszczą komórki nowotworowe. Wirusy te wyewoluowały tak, aby rozmnażać się wyłącznie w tkance nowotworowej, pozostawiając tkanki zdrowe nietkniętymi. Sprowadzenie leków z Niemiec całkowicie przekracza moje możliwości finansowe. Bardzo proszę o wsparcie, o ratunek.” – czytamy w dramatycznym apelu nauczyciela.

Zbiórkę można wesprzeć tutaj. Jak widać, rumianie odpowiedzieli skwapliwie na akcję i kwota jest już uzbierana. Wiemy jednak, że w takich przypadkach każdy grosz może się przydać.

Panu Tomaszowi Jurkiewiczowi życzymy sukcesów i sił w walce z chorobą!

Nauczyciel z rumskiego liceum potrzebuje naszej pomocy!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *