Zapraszamy na kolędowanie z MUZAiką!

Zapraszamy na kolędowanie z MUZAiką!

Zapraszamy na kolędowanie z MUZAiką!

Za chwilę kończy się Oktawa Bożego Narodzenia – jednak przez pewien czas będziemy jeszcze śpiewać kolędy. A już z pewnością święto Trzech Króli jest ku temu dobrą okazją! Dlatego zespół MUZAika zaprasza 6 stycznia na koncert kolęd.

Muzycy zapraszają do podróży, poprzez wieki i miejsca. Zaprezentują zarówno kolędy, jak i pastorałki oraz piosenki bożonarodzeniowe. Początek podróży nastąpi w XIX wiecznej Szkocji, gdzie Thomas Oliphant skomponował popularną także dziś kolędę „Deck the Halls”. Kolejnym etapem będzie nasz kraj. Tu usłyszymy kolędę “Dziecina Mała“. Została ona wydana drukiem w 1904 roku w zbiorze „Kantyczki. Kolędy i pastorałki w czasie Świąt Bożego Narodzenia po domach śpiewane…” w Warszawie.

Z Polski pojedziemy z MUZAiką do Stanów Zjednoczonych. Tam w 1942 roku została po raz pierwszy wykonana piosenka “White Christmas” Irvinga Berlina, amerykańskiego kompozytora muzyki rozrywkowej. Następnie wrócimy do Europy – konkretnie do Hiszpanii, gdzie usłyszymy uroczystą i pełną energii kolędę „Esta noche es nochebuena”.

Podróż zakończymy w XVII-wiecznej Anglii. Stamtąd pochodzi melodia znanej kolędy „We wish you a Merry Christmas”.

Koncert z oczywistych względów odbędzie się online, 6 stycznia o godzinie 12:00 na kanałach YouTube oraz Facebook MDK Rumia. Zachęcamy również do uczestnictwa w wydarzeniu na Facebooku.

Źródło i zdjęcia: MDK Rumia

Zapraszamy na kolędowanie z MUZAiką!