Organizacja ruchu na ul. Sabata i Batorego. Zmiana tras linii autobusowych

Organizacja ruchu na ul. Sabata i Batorego. Zmiana tras linii autobusowych

- kategoria Aktualności, Komunikaty, Miasto
@Gazeta Rumska
Organizacja ruchu na ul. Sabata i Batorego. Zmiana tras linii autobusowych

Urząd Miasta Rumi informuje, że w związku z modernizacją układu drogowego i budową kanału deszczowego w ciągu ul. Sabata wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Prace podzielono na dwa etapy:

– W pierwszym etapie (planowo od 7 do najpóźniej 21 stycznia 2021 r.) zostanie zamknięte skrzyżowanie ul. Sabata z ul. Batorego i ul. Młyńską 8-23. Wyjazd z ul. Batorego i Młyńskiego 8-23 w kierunku Sabata możliwy będzie tylko od ulicy Kamiennej.

– W drugim etapie nadal prowadzone będą prace przy budowie kanału deszczowego oraz roboty drogowe w ul. Sabata na odcinku od skrzyżowania z ul. Młyńską do kładki dla pieszych na Zagórskiej Strudze, na wysokości kościoła. Zostanie wtedy zamknięty wyjazd na ul. Sabata z ul. Szkolnej. Ul. Młyńska tymczasowo będzie dwukierunkowa.

Zakończenie całości prac planowane jest na koniec lutego 2021 roku.

Zmiana tras linii autobusowych

Podczas przebudowy przystanek autobusowy dla osób jadących w kierunku Łężyc zostanie tymczasowo przeniesiony przed skrzyżowanie ul. Sabata z ul. Szkolną. Natomiast przystanek dla pasażerów jadących w kierunku Rumi zostanie przeniesiony na ulicę Kamienną, na wysokości sklepu spożywczego.

od 8 stycznia 2021 r. przez około 2 tygodnie nie będzie możliwości przejazdu z ul. Sabata w ul. Batorego (w obu kierunkach). W tym czasie zostaną wprowadzone zmiany tras autobusów linii 84, 85 i 288.

Autobusy linii 84 z powodu braku możliwości dojazdu do przystanku końcowo-początkowego Podmokła, kursować będą – wybranymi kursami – do/z pętli Cmentarz Komunalny przez ul. Sobieskiego i Górniczą. Na trasie objazdu obowiązują przystanki Górnicza 02 i 03 oraz Cmentarz Komunalny 01.

Autobusy linii 85 w kierunku Rumi Szmelty, zamiast ul. Batorego i św. Józefa pojadą ul. Kamienną. Na trasie objazdu wyznaczone zostają przystanki zastępcze przy ul. Kamiennej:
– Młyńska 90 na żądanie (w rejonie skrzyżowania z ul. Rycerską);
– Porazińskiej 90 (pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Porazińskiej, a Św. Józefa).

W kierunku Rumia Partyzantów obowiązuje stała trasa linii (przez ul. Kamienną), jednak autobus nie będzie zatrzymywać się na przystanku Sabata – Szkoła 01.

Autobusy linii 288 w obu kierunkach, zamiast ul. Batorego i św. Józefa, pojadą ul. Kamienną. Na trasie objazdu obowiązywać będą przystanki linii 85:
– Młyńska 01 (na żądanie) w kierunku Rumi Dw. PKP i Młyńska 90 (na żądanie) w kierunku Łężyc;
– Porazińskiej 01 w kierunku Rumi Dw. PKP i Porazińskiej 90 w kierunku Łężyc.

Dodatkowo w kierunku Rumi Dw. PKP autobus nie będzie zatrzymywać się na przystanku Sabata – Szkoła 01.

Źródło: UM Rumia

Organizacja ruchu na ul. Sabata i Batorego. Zmiana tras linii autobusowych

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *