Powrót rowerów Mevo? Odbędzie się w tej sprawie spotkanie online

Powrót rowerów Mevo? Odbędzie się w tej sprawie spotkanie online

- kategoria Aktualności, Miasto, Motoryzacja
@Gazeta Rumska
Powrót rowerów Mevo? Odbędzie się w tej sprawie spotkanie online Fot. UM Rumia

Większość z nas dobrze pamięta system Mevo, który w Trójmieście i okolicach zdobył ogromną popularność. Niestety ponad rok temu system został przez Obszar Metropolitarny wyłączony z powodu nierzetelności operatora.

12 stycznia o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie informacyjne dla mieszkańców, dotyczące Mevo 2.0. Odbędzie się ono na platformie zoom i można się na nie zarejestrować tutaj. Liczba miejsc jest ograniczona, decydować będzie kolejność zgłoszeń.

O popularności Mevo świadczy chociażby fakt, że Od 26 marca do 28 października 2019 r. ponad 160 tys. zarejestrowanych użytkowników wypożyczyło 1224 elektryczne rowery ponad 2 miliony razy. W maju 2020 roku został ogłoszony dialog konkurencyjny dotyczący kolejnej edycji Mevo. Biorą w nim udział trzy firmy: konsorcjum BikeU i Freebike, firma Marfina (Movienta) z podwykonawcą Geovelo oraz Nextbike Polska.

Ważnym elementem procesu mają być opinie mieszkańców metropolii i użytkowników roweru Mevo, w celu poprawienia jakości usług. System Mevo, według wielu z nich, miał wady. Rowery ważyły sporo, a baterie potrafiły nagle się rozładować. Niektórzy przekonywali również do wdrożenia tzw. darmoczasu, czyli darmowych pierwszych 15-20 minut.

Źródło: UM Rumia

Powrót rowerów Mevo? Odbędzie się w tej sprawie spotkanie online

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *