Umowa podpisana! Góra Markowca zmieni się nie do poznania

Umowa podpisana! Góra Markowca zmieni się nie do poznania

- kategoria Aktualności, Miasto
@Gazeta Rumska
Umowa podpisana! Góra Markowca zmieni się nie do poznania

Już niedługo rozpocznie się realizacja budowy publicznej infrastruktury na Wzgórzu Markowca. Umowa z gdyńską firmą budowlano-drogową MTM S.A. będącą wykonawcą, została podpisana 8 stycznia.

Przetarg na budowę publicznej infrastruktury na Wzgórzu Markowca w Rumi rozstrzygnięto w grudniu 2020 roku. Najkorzystniejszą ofertę, opiewającą na prawie 10 mln zł, przedstawiła wspomniana już firma MTM S.A. Prace nad rewitalizacją wzgórza mają się rozpocząć na wiosnę.

Sporo się zmieni

W ramach projektu zagospodarowania Wzgórza Markowca, powstanie między innymi sieć ogólnodostępnych ścieżek dla pieszych, wieża i pomost widokowy, schody terenowe, ścianka wspinaczkowa, trasa kolarstwa górskiego, mini park linowy, a także obiekty małej architektury oraz oświetlenie. Nic więc dziwnego, że inwestycja jest jedną z bardziej wyczekiwanych przez mieszkańców. Efekt końcowy będzie można podziwiać najprawdopodobniej w listopadzie 2022 roku.

Projekt jest kolejnym etapem rewitalizacji Zagórza. Do tej pory udało się wyremontować wiele budynków wielorodzinnych, a także zbudować kładkę pieszo-rowerową nad Zagórską Strugą. Powstała również docelowa siedziba Klubu Integracji Społecznej przy ul. Sabata. Aktualnie prowadzona jest modernizacja okolicznej infrastruktury. Na terenie osiedla powstają także place zabaw, ścieżki rowerowe oraz boiska.

Źródło: UM Rumia

 

Umowa podpisana! Góra Markowca zmieni się nie do poznania

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *