Szkoła Podstawowa nr 6 przejdzie rozbudowę. To ogromna zmiana

Szkoła Podstawowa nr 6 przejdzie rozbudowę. To ogromna zmiana

- kategoria Aktualności, Edukacja, Miasto
@Gazeta Rumska
Szkoła Podstawowa nr 6 przejdzie rozbudowę. To ogromna zmiana

Szkoła Podstawowa nr 6 w Rumi, znajdująca się przy ul. Henryka Sienkiewicza, zostanie rozbudowana. W ramach planowanych modyfikacji, powstać ma trzypoziomowe skrzydło, w którym znajdą się między innymi: sale lekcyjne, pomieszczenia do prowadzenia zajęć rewalidacyjnych, sanitariaty, a także świetlica.

Przyjęto założenia, że obiekt po modernizacji ma być nowoczesny, energooszczędny i przyjazny środowisku oraz dzieciom. W tym samym czasie Urząd Miasta kontynuuje starania związane z otrzymaniem dofinansowania na budowę przyszkolnej sali gimnastycznej. Obecnie szkoła posiada niewielką salkę, przez co uczniowie korzystać muszą z hali MOSiR, tracąc czas i pieniądze na wynajem autokaru.

Tak zwana „szóstka” jest obecnie trzecią pod względem liczby uczniów placówką w Rumi. Uczęszcza do niej około 900 uczniów, wśród których znajduje się ponad 80 dzieci, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Ostatnio szkołę rozbudowywano w 2012 roku, przez ostatnie dziewięć lat potrzeby placówki zaczęły znacznie przekraczać możliwości lokalowe.

Cenny prezent na rocznicę

Poprawa warunków lokalowych rozwiąże wiele codziennych problemów, takich jak dostosowanie planu lekcji do wymogów bezpieczeństwa oraz higieny nauki i pracy czy jakość pobytu dzieci w świetlicy. Zwiększy się też komfort prowadzenia zajęć dodatkowych z dziećmi posiadającymi orzeczenie o potrzebie do kształcenia specjalnego, zajęć z pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz wielu zajęć rozwijających zainteresowania uczniów. Po rozbudowie znacznie większa liczba uczniów będzie mogła korzystać z pozalekcyjnej działalności placówki, na czym zyska cała szkolna społeczność. Bardzo się cieszymy, że nasze marzenia o większej szkole stają się rzeczywistością – mówi Aleksandra Brunat, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi.

Jak dodaje dyrektor, decyzja władz miasta o rozbudowie szkoły jest szczególnie dobrą informacją, gdyż zbiega się z ważnymi rocznicami: 60-leciem powstania i 20-leciem funkcjonowania integracji. Jest to więc cenny prezent od miasta.

Ogłoszenie przetargu, w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, nastąpi w lutym. Natomiast cała inwestycja, której koszt wyniesie około 4 miliony złotych, powinna zostać zrealizowana jeszcze w tym roku. Pierwsi uczniowie skorzystają z w pełni dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych obiektu najprawdopodobniej w drugim semestrze roku szkolnego 2021/2022.

Źródło: UM Rumia

Szkoła Podstawowa nr 6 przejdzie rozbudowę. To ogromna zmiana

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *