Zmarł Tomasz Jurkiewicz – rumski nauczyciel

Zmarł Tomasz Jurkiewicz – rumski nauczyciel

Zmarł Tomasz Jurkiewicz - rumski nauczyciel

Pod koniec grudnia informowaliśmy o zbiórce Tomasza Jurkiewicza, nauczyciela języka polskiego w I Liceum Ogólnokształcącym w Rumi, prowadzącego grupę teatralną „W rozproszeniu”. Nauczyciel zbierał środki na sprowadzenie lekarstw z Niemiec, potrzebnych do walki z nowotworem. Rumianie hojnie pospieszyli wtedy z pomocą, szybko zbierając potrzebne pieniądze.

Tomasz Jurkiewicz zmarł 6 lutego 2021 r. po długiej walce z chorobą. Jak ogłosiła w nekrologu dyrekcja i pracownicy I LO w Rumi im. Książąt Pomorskich, msza św. pogrzebowa odprawiona zostanie w poniedziałek 8 lutego o godzinie 14:00 w Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi.

Nauczyciel miał 63 lata. W marcu trafił do szpitala z powodu żółtaczki, gdzie zdiagnozowano raka trzustki. Od tego momentu rozpoczął intensywne leczenie.

Lata liceum to lata grupy teatralnej. Lata oryginalnych zajęć języka polskiego. Lata nauki innego spojrzenia na świat.To szersze horyzonty. To umiejętność patrzenia oczami wyobraźni. Tak na zawsze będę już mieć w sercu ten czas, a z tym czasem w pamięci niesamowitego człowieka, który nauczył mnie, że świat to nie tylko szara rzeczywistość, a wszystko co nas otacza ma głębsze znaczenie. I jest po coś. Interpretacja należy do nas… [*]„, „Nauczyciel z pasją ,pokazał młodzieży inny wewnętrzny świat człowieka i to co ważne. Maratony wywiadówkowe…. Każdy uczeń był dla niego ważny w klasowej społeczności. Do zobaczenia Tam Na Górze” – to tylko niektóre komentarze pod informacją o śmierci na stronie liceum.

Rodzinie Tomasza Jurkiewicza składamy wyrazy współczucia.

Zmarł Tomasz Jurkiewicz - rumski nauczyciel

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *