Sztuka w czasach zarazy” w galerii handlowej w Porcie Rumia

Sztuka w czasach zarazy” w galerii handlowej w Porcie Rumia

Sztuka w czasach zarazy” w galerii handlowej w Porcie Rumia dig

Marzenia, nadzieja na lepsze jutro, ale także emocje związane z izolacją społeczną czy niepokojem zilustrują obrazy artystek tworzących w Rumi, które od dziś można obejrzeć podczas wystawy „Szuka w czasach zarazy” w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan. Ekspozycja będzie dostępna do 22 lutego w godzinach pracy galerii handlowej.

Pandemia, która całkowicie zmieniła sposób, w jaki żyjemy i spędzamy czas, wywołała wiele emocji. Zmierzyły się z nimi artystki, które zaprezentują swoje prace podczas wystawy „Sztuka w czasach zarazy”. Prace będzie można obejrzeć od poniedziałku 8 lutego w pasażu Portu Rumia Centrum Handlowego Auchan.

Na wystawie w pasażu galerii handlowej będzie można obejrzeć kilkanaście prac artystek, które pochodzą z Rumi. Są wśród nich Jola Kitowska, Aleksandra Mazurkiewicz-Tiesler, Zofia Bartoszewicz oraz Elżbieta Bieńko-Kornacka.

Artystki wykorzystały różnorodne techniki plastyczne, by stworzyć prace ilustrujące uczucia, refleksje, skojarzenia, emocje związane ze społeczną izolacją, strach przed wirusem, ale także nadzieję na lepsze jutro.

Pandemia to wielkie zaskoczenie, którego nikt nie przewidział. Jako artysta w tych trudnych chwilach pragnę przekazać w moich pracach emanację dobrej energii, radość, która płynie z koloru, który kocham. Kolor daje mi siłę do życia i pracy twórczej. Pandemia nie będzie trwała wiecznie a zatem żyjmy, otaczajmy się pozytywnie myślącymi ludźmi, którym przyświecają słowa „Jeszcze będzie normalnie” – mówi Zofia Bartoszewicz – artystka, której prace będzie można obejrzeć na wystawie w Porcie Rumia.

Wystawę „Sztuka w czasach zarazy” w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi można oglądać od 8 do 22 lutego w godzinach pracy galerii handlowej, czyli od poniedziałku do soboty od godziny 9:00 do 21:00. Wstęp wolny.

Sztuka w czasach zarazy” w galerii handlowej w Porcie Rumia

Sztuka w czasach zarazy” w galerii handlowej w Porcie Rumia