Licealistki poprawiają bezpieczeństwo rowerzystów w Rumi

Licealistki poprawiają bezpieczeństwo rowerzystów w Rumi

- kategoria Aktualności, Edukacja
@Gazeta Rumska
Licealistki poprawiają bezpieczeństwo rowerzystów w Rumi

Rumskie licealistki zostały docenione przez władze miasta! Mowa o finalistkach XIII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Zadaniem nastolatek była diagnoza największych problemów dotyczących bezpieczeństwa rowerzystów w swoim mieście i zaproponowanie konkretnych rozwiązań.

Do udziału w XIII już edycji olimpiady, odbywającej się pod hasłem „Pomorscy rowerzyści” zgłosiło się 1777 uczniów z 44 szkół ponadpodstawowych na Pomorzu. Dwa pierwsze etapy konkursu sprawdzały wiedzę uczestników na temat zagadnień związanych z bezpieczeństwem. Finałowy trzeci etap polegał na przygotowaniu autorskiego projektu. Miał on nawiązywać do przewodniego hasła olimpiady.

Ze względu na trwającą epidemię ostatni etap konkursu odbył się w tym roku korespondencyjnie. 20 uczniów przysłało swoje projekty, zaś komisja oceniała ich wartość merytoryczną, zgodność z tematem, innowacyjność, poprawność językową, odpowiednie korzystanie z metod badawczych oraz umiejętność zaprezentowania autorskiego projektu.

Nagrodzeni uczestnicy

Główną nagrodę w postaci „darmowego indeksu” Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej otrzymał Sebastian Freda z Tczewa. Jednak w ścisłej czołówce znalazły się także uczennice z Rumi! Są to:

Wiktoria Kreft – uczennica I LO w Rumi, zajęła 3 miejsce;
Jadwiga Wrosz – uczennica Salezjańskiego LO w Rumi, zajęła 8 miejsce;
Zuzanna Wiśniewska – uczennica II LO w Rumi, zajęła 9 miejsce.

Wiktoria Kreft stała się posiadaczką roweru, natomiast Jadwiga Wrosz i Zuzanna Wiśniewska otrzymały tablety. Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło 9 lutego w Miejskim Domu Kultury.

Organizatorami olimpiady byli: Straż Miejska w Gdańsku i Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna. Partnerami: Urząd Miejski w Gdańsku oraz straże miejskie z: Rumi, Chojnic, Kartuz, Kościerzyny, Kwidzyna, Malborka, Pelplina, Starogardu Gdańskiego, Tczewa i Władysławowa. Honorowy patronat nad XIII Olimpiadą Wiedzy o Bezpieczeństwie sprawuje pomorski kurator oświaty.

Źródło: UM Rumia

Licealistki poprawiają bezpieczeństwo rowerzystów w Rumi

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *