Bezpłatne badania mammograficzne już w marcu!

Bezpłatne badania mammograficzne już w marcu!

Bezpłatne badania mammograficzne już w marcu!

Już w marcu w Rumi stanie mobilna pracownia mammograficzna, dzięki której kobiety będą mogły zadbać o profilaktykę raka piersi. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Badania będą się odbywać 19 marca 2021 r. w godzinach od 8:00 do 15:00 i 22 marca 2021 w godzinach od 10:00 do 17:00 na parkingu przy Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR, ul. Mickiewicza 49

Wcześniej mobilna pracownia mammograficzna stanie także w Luzinie, Łęczycach, Redzie i Gniewinie.

Dla kogo?

Do bezpłatnej mammografii uprawnione są kobiety w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone i nie były leczone z powodu raka piersi a także:

– nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w ciągu ostatnich 24 miesięcy;
– są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

W tym roku po raz pierwszy z badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać Panie z rocznika 1971.

Zapisy

Obowiązuje wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym trzeba przygotować dowód osobisty. Organizatorzy proszą, by na badanie zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Obostrzenia

W pracowni mammograficznej mogą przebywać jednocześnie tylko trzy kobiety. Przed badaniem mierzona będzie temperatura, każda z kobiet proszona będzie również o wypełnienie ankiety. Obowiązuje osłona ust i nosa.

Wielokrotnie pisaliśmy o tym, jak ważne są badania profilaktyczne. Nie pozostaje nam nic innego, jak zachęcić czytelniczki do szybkich zapisów i życzyć jak najlepszych wyników!

Źródło: UM Rumia

Bezpłatne badania mammograficzne już w marcu!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *