Co możesz zyskać, płacąc podatek w Rumi?

Co możesz zyskać, płacąc podatek w Rumi?

- kategoria Aktualności, Miasto
@Gazeta Rumska
Co możesz zyskać, płacąc podatek w Rumi?

Rumskie władze po raz kolejny zwróciły się do mieszkańców z prośbą, by wskazywali Rumię jako aktualne miejsce zamieszkania w swoich zakładach pracy oraz podczas rozliczania uzyskanych w minionym roku dochodów.

Dzięki temu 38% tej kwoty może zasilić budżet Rumi jako gminy. A to z kolei pomoże zrealizować kolejne inwestycje oraz działania społeczne. W dobie pandemii jest to jeszcze ważniejsze, niż wcześniej.

Jak zasilaliśmy budżet Rumi w poprzednich latach?

Dzięki kampaniom kładącym nacisk na wzrost świadomości mieszkańców, Rumia z roku na rok odnotowuje coraz większe wpływy z podatku dochodowego od osób fizycznych. W 2015 roku było to ponad 42 miliony złotych, dwa lata później kwota sięgnęła blisko 51 milionów złotych. Natomiast w roku 2019 przekroczyła 61,4 miliona złotych.

Wpływy spadły w 2020 roku. Władze miasta wskazują, że wpływ na to mogła mieć pandemia i wprowadzane zmiany podatkowe.

W jaki sposób się rozliczyć?

Warto pamiętać, że uzyskane w 2020 roku dochody należy rozliczyć do końca kwietnia. Aby zapewnić miastu dodatkowe wpływy do budżetu, mieszkaniec Rumi powinien złożyć deklarację PIT do Urzędu Skarbowego w Wejherowie. Na pierwszej stronie formularza należy zgodnie z prawdą wskazać Rumię jako aktualne miejsce zamieszkania. Adres zameldowania nie ma znaczenia.

Jeśli rozliczenie PIT zostało już wysłane, można je zmodyfikować za pomocą jednostronicowego dokumentu ZAP-3. Wystarczy go wypełnić i przesłać do Urzędu Skarbowego w Wejherowie.

Co możesz zyskać, płacąc podatek w Rumi?
Fot. UM Rumia

Źródło: UM Rumia

Co możesz zyskać, płacąc podatek w Rumi?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *