Zmienia się organizacja ruchu na krajowej “szóstce”

Zmienia się organizacja ruchu na krajowej “szóstce”

- kategoria Aktualności, Miasto
@Gazeta Rumska
Zmienia się organizacja ruchu na krajowej "szóstce" Fot. UM Rumia

Od 22 lutego (poniedziałek) obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu na drodze krajowej nr 6.

Zmieniona organizacja ruchu spowodowana jest przystąpieniem wykonawcy do kolejnego etapu robót, związanych z budową węzła integracyjnego w Rumi Janowie. Jak informuje Urząd Miasta, będzie ona polegała na wyłączeniu z ruchu jezdni północnej, w stronę Wejherowa. Ruch w obu kierunkach będzie się odbywał tylko po jezdni południowej (do Gdyni).

Taka zmiana planowo ma obowiązywać do końca kwietnia i pozwoli na skrócenie o blisko miesiąc jednego z najtrudniejszych etapów inwestycji, jakim jest zwężenie drogi krajowej nr 6.

Urząd Miasta informuje, by w razie wystąpienia trudności kontaktować się z Wydziałem Inżynierii Miejskiej, po numerem telefonu 58 679 65 43.

Zmienia się organizacja ruchu na krajowej "szóstce"
Fot. UM Rumia

Źródło: UM Rumia

Zmienia się organizacja ruchu na krajowej "szóstce"

2 Comments

  1. Paraliż komunikacyjny
    W Rumi, w związku z budową tzw. węzła integracyjnego nie ma utrudnień komunikacyjnych, jest paraliż komunikacyjny. W piątek 5 marca 2021 r. ok. godz.7 rano na odcinku od ul. Dąbrowskiego do końca ul. Pomorskiej stało 5 autobusów R. Ponieważ różnica rozkładowa miedzy pierwszym a ostatnim wynosi ok. 50 minut oznacza to, że przez 50 minut autobus pokonał ok. 2 km. Autobus R, który jechał do Rumi wypuścił ludzi, żeby mogli na piechotę iść do dworca w Rumi gdyż przez 20 minut nie mógł wjechać na rondo Solidarności. Ulice Dębogórska, Gdańska, Dąbrowskiego, rondo Kaczyńskiego, Pileckiego, Unii Europejskiej, Solidarności totalnie zablokowane bez zauważalnego ruchu pojazdów.
    W poniedziałek w dniu 8 marca sytuacja niczym się nie różniła. Zamiast normalnego przejazdu do pracy tysiące ludzi czeka horror komunikacyjny. I tak przez kolejne dwa miesiące co jest wariantem optymistycznym.
    Taka jest cena realizacji nieprzemyślanego projektu. Węzeł integracyjny w okolicy przystanku SKM Janowo to dobry pomysł, po co jednak tunel skoro potencjalni pasażerowie SKM zostawiają samo-chody na parkingu. Może Wy spróbujecie odpowiedzieć na to pytanie zamiast powielać bzdury wymyślone w UM Rumia.

  2. Pingback: Budowa węzła komunikacyjnego w Rumi Janowie i utrudnienia związane z komunikacją miejską - Gazeta Rumska.pl

Komentowanie wyłączone