Jak zaczipować psa w Rumi? Możesz zrobić to bezpłatnie!

Jak zaczipować psa w Rumi? Możesz zrobić to bezpłatnie!

- kategoria Aktualności, Komunikaty
@Gazeta Rumska
Jak zaczipować psa w Rumi? Możesz zrobić to bezpłatnie!

Nie każdy pies, którego widzimy w przestrzeni publicznej bez łańcucha i właściciela, jest psem bezpańskim. Słupy są pełne ogłoszeń typu “Zaginął pies”, a sytuacje, gdy czworonóg ucieka, zdarzają się często.

Oczywiście można zapobiegać. Uszczelnić płot, a jeśli psu zdarza się przeskakiwać, nieco go podwyższyć. Warto również w trudniejszych przypadkach udać się ze swoim pupilem do behawiorysty. Nie ulega jednak wątpliwości, że gdy pies ucieknie dalej, może być nam go trudno znaleźć – szczególnie jeśli trafi do schroniska. Co zrobić, by przyspieszyć znalezienie “zbiega”? Służby zalecają wszczepienie czipa.

Czym jest czipowanie psa?

Czipowanie to wstrzyknięcie pod skórę psa mikroskopijnego procesowa – tzw. transpondera. Zabieg trwa kilka minut, jest całkowicie bezpieczny, a mieszkańcy Rumi mogą go wykonać za darmo! Wystarczy że zgłoszą się z czworonogiem do weterynarza, który współpracuje z Urzędem Miasta. Po wykonaniu zabiegu dane o właścicielu oraz identyfikator psa przekazywane są do urzędu przez lekarza. Tam wprowadza się je do bazy danych.

Weterynarze współpracujący z Urzędem Miasta w Rumi to:

– Aleksandra Ławniczak – przychodnia weterynaryjna „Losvet” przy ul. Kosynierów 37/9
– Barbara Zelewska-Pankanin – gabinet weterynaryjny „Pod świętym Hubertem” przy ul. Krakowskiej 30
– Jarosław Kończak – przychodnia weterynaryjna przy ul. Leśnej 1
– Jerzy Podgórski i Andrzej Szczypior – przychodnia weterynaryjna „Pod Brzozą” przy ul. Bydgoskiej 8

Dostęp do bazy zaczipowanych psów ma również Straż Miejska – dzięki czemu mogą przekazać od razu zgubionego psa właścicielowi, zamiast odwozić go do schroniska.

Urząd Miasta informuje, że od 1 marca możliwe jest także bezpłatne czipowanie kotów. Informacje można uzyskać pod numerem: 58 679 65 03 (Wydział Polityki Gospodarczej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska).

Źródło: UM Rumia

 

Jak zaczipować psa w Rumi? Możesz zrobić to bezpłatnie!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *