Z powodu “trzeciej fali” brakuje miejsc w wejherowskim szpitalu!

Z powodu “trzeciej fali” brakuje miejsc w wejherowskim szpitalu!

- kategoria Aktualności
@Gazeta Rumska
Z powodu "trzeciej fali" brakuje miejsc w wejherowskim szpitalu!

Trzecia fala przybiera na sile. Praktycznie codziennie notuje się ponad 20 tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W dużej części kraju szpitale notują pełne obłożenie. Problem dotyczy również szpitala w Wejherowie.

Tymczasem, jak informuje w wywiadzie dla telewizji TTM Mariusz Dąbrowny, koordynator ZRM w szpitalu w Wejherowie, aktualnie prawie 90% przypadków zachorowań, do których wysyłane jest pogotowie ratunkowe, to tzw. pacjenci covidowi.

Taka sytuacja panuje również w innych szpitalach w województwie pomorskim, gdzie średnio notuje się dziennie ponad 1300 osób ze zdiagnozowanym wirusemSARS-CoV-2. Coraz częściej pojawiają się głosy, że trzecia fala jest jeszcze silniejsza, niż druga.

Rekordzista pojechał do Bydgoszczy

Także w szpitalu w Wejherowie zaczyna brakować łóżek, miejsc i respiratorów. Coraz częściej karetki z pacjentami czekają na swoją kolej przy wjeździe na SOR albo są odsyłane do innych szpitali w województwie. Jeden z pacjentów, dla którego zabrakło miejsca, musiał jechać aż do Bydgoszczy! Do rzadkości nie należą również okolice Kościerzyny i Bytowa. Takie wyjazdy sprawiają, że karetka zajęta jest dłużej i nie obsługuje w tym czasie innych pacjentów.

Jak informuje Szymon Bielicki, koordynator SOR w wejherowskim szpitalu, ilość pacjentów z podejrzeniem diagnozy lub diagnozą covid w ostatnich czasach niemal się podwoiła. W ciągu doby na SOR przyjmuje się średnio 150 pacjentów, z czego ok. 1/3 to “pacjenci covidowi”.

Niestety w najbliższych dniach nie przewiduje się poprawy tego stanu. Pozostaje jedynie w miarę możliwości izolować się, jeśli jesteśmy w grupie ryzyka oraz dbać o swoje zdrowie. Szczególnie że planuje się przekształcanie kolejnych oddziałów szpitalnych na oddziały dla osób z covid, co może spowodować, że pomocy nie otrzymają pacjenci z innymi schorzeniami.

Źródło: telewizjattm.pl

Z powodu "trzeciej fali" brakuje miejsc w wejherowskim szpitalu!