Sprzątali rumski las. “Zebrana ilość śmieci nas przeraziła”

Sprzątali rumski las. “Zebrana ilość śmieci nas przeraziła”

Sprzątali rumski las. "Zebrana ilość śmieci nas przeraziła" Fot. UM Rumia

W niedzielę społeczność tworząca projekt 1000UP zorganizowała akcję zbierania śmieci z rumskiego lasu. Sprzątanie odbywało się w okolicach “strzelnicy” – przy ul. Strzeleckiej, Zawiszy Czarnego i Pułkownika Dąbka, w minioną niedzielę.

Tym samym mieszkańcy udowodnili po raz kolejny, że zależy im na promowaniu ekologicznych postaw i czystym naturalnym środowisku. Okazało się, że pracy było sporo. Ponad dwadzieścia osób zapełniło śmieciami aż kilkadziesiąt worków.

Można ciągle narzekać, że jest brudno… A można też się zorganizować i posprzątać to co inni pozostawili w lesie… My wybraliśmy to drugie i wraz z liczną ekipą przyjaciół zebraliśmy kilkadziesiąt worków śmieci… Choć zebrana ilość śmieci nas przeraziła to jesteśmy dobrej myśli że udało się zebrać tak sporo osób w niedzielny poranek, by pomóc naturze bronić się przed śmieciami!” – napisali organizatorzy na facebookowym profilu 1000UP, dziękując wszystkim obecnym.

Społeczność zaapelowała także do osób odwiedzających rumskie lasy, by wniesione do niego butelki i inne przedmioty zabierali ze sobą.

Worki, rękawiczki, a także odbiór śmieci w workach zapewnił Urząd Miasta.

Warto przypomnieć, że w takie inicjatywy stosunkowo często podejmowane są przez rumskie społeczności! Wcześniej ten sam teren wielokrotnie porządkowali mieszkańcy dzielnicy Zagórze. Sprzątaniem terenu Piekiełka tydzień temu pochwaliła się z kolei grupa “Polska 2050”.

Źródło: UM Rumia

Sprzątali rumski las. "Zebrana ilość śmieci nas przeraziła"