Budżet obywatelski 2022 wystartował! Zgłoś swój projekt

Budżet obywatelski 2022 wystartował! Zgłoś swój projekt

- kategoria Aktualności, Miasto
@Gazeta Rumska
Budżet obywatelski 2022 wystartował! Zgłoś swój projekt

Nadszedł moment, w którym każdy rumianin może spróbować zmienić coś w swoim mieście. Do 30 kwietnia można składać projekty inwestycyjne, prospołeczne lub zielone – ta ostatnia kategoria jest nowością.

Do dyspozycji, jak co roku, jest 1,5 miliona złotych. Te pieniądze dają szansę na realizację pomysłów mających poprawić komfort życia mieszkańców miasta. Projekty mogą dotyczyć:

zagadnień inwestycyjnych (takich jak: place zabaw, boiska, nowe nasadzenia, remonty) – kwota projektu nie może w takim wypadku przekroczyć 300 tys. zł,
spraw prospołecznych (np. zajęcia rekreacyjne, warsztaty plenerowe, koncerty) – kwota projektu nie może przekroczyć 50 tys. zł,
projektów zielonych czyli takich, które przyczyniają się do poprawy środowiska naturalnego oraz bytowania zwierząt – kwota projektu nie może przekroczyć 25 tys. zł.

Składanie projektu:

Projekt złożyć może każdy mieszkaniec Rumi, który zbierze przynajmniej 20 podpisów pozostałych mieszkańców.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy w wersji papierowej należy składać w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rumi albo przesłać w wersji elektronicznej na adres: budzetobywatelski@rumia.eu lub na platformę ePUAP na konto: /2215021/Skrytka_ESP wraz z wymaganymi załącznikami.

Projekt można zgłosić również za pomocą interaktywnego formularza poprzez portal Budżetu Obywatelskiego.

Więcej szczegółów na stronie: rumia.budzet-obywatelski.org

Źródło: UM Rumia

Budżet obywatelski 2022 wystartował! Zgłoś swój projekt

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *