Zlikwidowano nielegalną uprawę konopi. Zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn

Zlikwidowano nielegalną uprawę konopi. Zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn

- kategoria Aktualności, Na sygnale
@Gazeta Rumska
Zlikwidowano nielegalną uprawę konopi. Zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn Fot. Pomorska.policja

Policjanci z Rumi oraz z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Zabezpieczono w tej sprawie 122 krzewy konopi, a także ponad 1,3 kilograma marihuany i ścięte ususzone rośliny.

W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn: 27-latka i 51-latka, podejrzanych o uprawę zakazanych roślin oraz posiadanie znacznych ilości narkotyków. Wobec mężczyzn zastosowano tymczasowo aresztowanie na okres 3 miesięcy. Warto tu przypomnieć, że przestępstwo uprawy marihuany zagrożone jest karą do 8 lat więzienia. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi natomiast do 10 lat pozbawienia wolności.

Mężczyźni zorganizowali plantację marihuany w domu, w dwóch pomieszczeniach zaadaptowanych na potrzeby uprawy konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli 122 rośliny. Co więcej, w domu mężczyzny znaleziono 12 ściętych i ususzonych roślin, a także susz roślinny o wadze ponad 1,3 kilograma. Przeprowadzone badania potwierdziły, że była to marihuana.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, która wykonywała szczegółowe oględziny z technikiem kryminalistyki.

Mężczyźni zostali przesłuchani oraz usłyszeli zarzuty. Został zastosowany wobec nich tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Teraz odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa, za które grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: pomorska.policja.gov.pl

Zlikwidowano nielegalną uprawę konopi. Zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *