Od dziś otwarte żłobki i przedszkola! Czy to koniec dobrych wiadomości?

Od dziś otwarte żłobki i przedszkola! Czy to koniec dobrych wiadomości?

Od dziś otwarte żłobki i przedszkola! Czy to koniec dobrych wiadomości?

Liczba osób chorych na Covid-19, leżących w szpitalach i pod respiratorami, powoli się zmniejsza. Jednak wciąż pozostaje spora, dlatego rząd zadecydował o pozostawieniu większości obostrzeń. Co zmienia się 19 kwietnia?

Żłobki i przedszkola od dziś otwarte są dla wszystkich dzieci.

Od 16 kwietnia możliwe jest również uczestnictwo dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Można również uprawiać sport w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu do 25 osób (dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe).

Obiekty noclegowe pozostają zamknięte do 3 maja włącznie. Wyjątkiem są między innymi hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych – np. medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy.

Obostrzenia, które pozostają bez zmian:

Handel:

Zamknięte pozostaną wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2.

Centra i galerie handlowe pozostają zamknięte, z wyjątkiem między innymi: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób: 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2 oraz 1 osoba na 20 m2 – w sklepach powyżej 100 m2.

Kult religijny

W miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób. Na 1 osobę musi przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne

Pozostają zamknięte.

Edukacja

Uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.

Kultura

W dalszym ciągu zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

Źródło: gov.pl

Od dziś otwarte żłobki i przedszkola! Czy to koniec dobrych wiadomości?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *