Poznaj bliżej mieszkańców lasów!

Poznaj bliżej mieszkańców lasów!

Poznaj bliżej mieszkańców lasów!

Wystarczy krótka podróż za miasto, żeby znaleźć się w lesie! Naszą okolicę otaczają liczne tereny zielone. Warto poznać je bliżej i dowiedzieć się, jakie gatunki roślin i zwierząt je zamieszkują oraz w jaki sposób można je chronić. Od 4 do 18 maja zapraszamy do udziału w akcji edukacyjnej pt. „Odkryj tajemnice lasu”.

Zobacz wystawę w pasażu Galerii i budki dla ptaków w naszym sąsiedztwie

W tym czasie podczas codziennych zakupów w będzie można obejrzeć wystawę edukacyjną i dowiedzieć się m.in.: jakie gatunki drzew można zaobserwować w polskich lasach, jakie zwierzęta można w nich spotkać, a także w jaki sposób powinniśmy przygotować się na wycieczkę do lasu. Podczas wystawy będzie można również dowiedzieć się, jak zbudować budkę lęgową dla ptaków, którą można potem umieścić w np.: w przydomowym ogrodzie. Te małe konstrukcje chętnie zasiedlą takie ptaki, jak muchołówka, sosnówka, czubatka, pleszka czy sikorka bogatka. Budki lęgowe dla ptaków będzie można obejrzeć także w sąsiedztwie naszej galerii handlowej!

Obejrzyj filmy i poszerz swoją wiedzę

Wiedzę zdobytą podczas wystawy będzie można utrwalić i uzupełnić, oglądając filmy dostępne na profilu naszej galerii na Facebooku. Widzowie dowiedzą się z nich, dlaczego las jest tak ważny oraz jakie rośliny, ptaki, owady i ssaki można w nim spotkać. Poznają także pracę osób dbających o przyrodę. Emisja pierwszego filmu odbędzie się 5 maja pod adresem https://www.facebook.com/CentrumHandlowePortRumia/

Odwiedzający nas profil na Facebooku będą mogli wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania będą ciekawe książki przyrodnicze. Aby zdobyć jedną z nich wystarczy pod postem konkursowym udostępnić zdjęcie przedstawiające siebie lub bliskich na tle ulubionego drzewa. Jury wybierze spośród nich trzy najciekawsze zdjęcia.

Zapraszamy do udziału!

Poznaj bliżej mieszkańców lasów!

Poznaj bliżej mieszkańców lasów!