Szkoła Podstawowa nr 10 wsparła personel i pacjentów szpitala w Wejherowie

Szkoła Podstawowa nr 10 wsparła personel i pacjentów szpitala w Wejherowie

- kategoria Aktualności, Edukacja, Szkoła
@Gazeta Rumska
Szkoła Podstawowa nr 10 wsparła personel i pacjentów szpitala w Wejherowie Fot. UM Rumia

Rumska “Dziesiątka”, a dokładniej jej uczniowie, rodzice i nauczyciele już od roku wspierają szpital im. Floriana Ceynowy w Wejherowie. Personel oraz pacjenci szpitala okresowo otrzymują pomoc materialną – a ta w czasach pandemii jest jeszcze cenniejsza, niż przedtem. Pomysłodawczynią akcji jest Dorota Gadomska, nauczycielka języka angielskiego.

Na początku pandemii uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 przygotowali laurki, które potem przesłali do wejherowskiego szpitala. Potem zorganizowana została pierwsza zbiórka na rzecz personelu i pacjentów. Aktualnie takie zbiórki realizowane są cyklicznie, a włączają się w nie: uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz pokrewne placówki i firmy.

Niemal od początku pandemii nasza placówka pomaga medykom z wejherowskiego szpitala. Do współpracy zaprosiliśmy m.in. Szkołę Podstawową nr 11 w Wejherowie. Odzew jest naprawdę ogromny – mówi Beata Kędzierska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi.

Aktualnie “Dziesiątka” przeprowadza zbiórkę na rzecz Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, gdzie najbardziej potrzebne są: butelkowana woda niegazowana, pianki i maszynki do golenia, chusteczki nawilżające, balsamy oraz żele do kąpieli, a także maseczki, rękawiczki i inne środki higieniczne.

Osoby chcące pomóc we wsparciu akcji proszone są o przesłane maila na adres: sp10@rumia.edu.pl.

Źródło: UM Rumia

Szkoła Podstawowa nr 10 wsparła personel i pacjentów szpitala w Wejherowie