Na podstawie książki rumianina powstanie gra komputerowa

Na podstawie książki rumianina powstanie gra komputerowa

Na podstawie książki rumianina powstanie gra komputerowa Fot. Krzysztof Piersa

Arkady Saulski, rumski pisarz, napisał powieści, na których podstawie ma powstać gra komputerowa, nawiązująca do kultowego “Clasha”. Mowa tu o książkach pt. “Krew Kamienia” i “Serce Lodu”. Planowany budżet wynosi 5 milionów złotych. Producentem zaś będzie wytwórnia PrimeBit Games SA.

Prace nad grą mają rozpocząć się na początku 2022 roku i zakończyć pod koniec roku 2023. Według umowy spółka będzie posiadała 95 proc. praw do pożytków z gier, które powstaną na bazie tych powieści.

Po przeczytaniu książek Arkadego, jako wielki fan oryginalnego Clasha, szybko połączyłem fakty i stwierdziłem, że warto coś z tym zrobić. Stworzone uniwersum ziem Karkhanu jest idealnym materiałem do pogłębienia tej twórczości poprzez branżę gier i zrobienie całkiem nowej produkcji umieszczonej w tym świecie. Myślę, że potencjał tkwiący w książkach Arkadego Saulskiego jest na tyle duży, że w przyszłości na ich bazie powstanie także serial lub film. A przynajmniej tego życzymy twórcy! – skomentował ten fakt prezes Prime Bit Games Michał Ręczkowicz.

O autorze pisaliśmy w styczniu

Przypominamy, że już w styczniu pisaliśmy o Arkadym Saulskim, który promował wtedy powieść “Czerwony Lotos”, o tematyce azjatyckiej.  Pisarz podkreślał wtedy swój związek z naszym miastem. “Rumia jest moim miastem rodzinnym od urodzenia. Z satysfakcją obserwuję, jak bardzo się zmienia, staje nowoczesna i coraz piękniejsza. Jako pisarza inspiruje mnie też fakt, że jest to miasto, w którym pięknie widać jak zrasta się kulturowo tradycja polska i kaszubska. To pokazuje, jak wiele wspaniałych elementów jest w tych kulturach, jak wiele możemy czerpać i uczyć się z naszego najbliższego podwórka” – podkreślał.

Arkady Saulski dziś jest autorem poczytnych książek, ale i dziennikarzem w Gazecie Bankowej oraz członkiem zespołu redakcyjnego i wydawcą portalu wGospodarce.pl. Debiutował w 2010 roku w Nowa Fantastyka opowiadaniem „Dzieci Syberyjskie”. Na kilka lat porzucił działalność pisarską, by powrócić w powieściach „Czarna kolonia” (2016) i Wilk (2016). W 2017 roku wydał swoje opowiadanie w antologii „Ostatni dzień pary II”. Jego opowiadanie „Husarze Śmierci” zdobyło drugą nagrodę w konkursie “Stwórz Swoją Historię”. Opowiadanie „Księga Ostrzy” zajęło także drugie miejsce w konkursie Dylematy Singielki. Wśród swoich idoli literackich wymienia Rafała Dębskiego, Feliksa Kresa, George’a R. R. Martina, Miroslava Žambocha i Mario Puzo.

Źródło: UM Rumia

Na podstawie książki rumianina powstanie gra komputerowa