“Rumski wokal” – to już V edycja! Czyli mały jubileusz

“Rumski wokal” – to już V edycja! Czyli mały jubileusz

"Rumski wokal" - to już V edycja! Czyli mały jubileusz

Miejski Dom Kultury już teraz zaprasza na koncert galowy online, który przewidziany jest na niedzielę 27 czerwca o godz. 18:00 w mediach społecznościowych (Facebook) MDK Rumia oraz na kanale You Tube.

Aktualnie rozpoczynają się próby do koncertu galowego 5 edycji “Rumskiego Wokalu”. Wokalistom – amatorom ma on stworzyć możliwość edukacji w zakresie wokalnym, a także występu na profesjonalnej scenie. Miejski Dom Kultury zaprosił do tej wyjątkowej edycji ośmioro finalistów z poprzednich lat. Są nimi: Sandra Mazurek, Przemysław Bruhn, Kinga Włodarkiewicz, Jan Podwojski, Magdalena Mrówczyńska, Gracjan Gołębiewski, Paulina Fortas oraz Maria Andruszkiewicz.

Wśród wybranych osób znalazły się te, które ze sceną związały się mocniej, a ich osiągnięcia po wygranym konkursie placówka śledziła z ogromną radością. Tak jak w poprzednich latach, finaliści będą mieli okazję ćwiczyć swoje głosy i poszerzać horyzonty pod kontrolą ekspertów.

Wokaliści pod skrzydłami Weroniki Korthals

Wokaliści biorący udział w tegorocznej edycji “Rumskiego Wokalu” będą pod opieką Weroniki Korthals znanej ze swoich pedagogicznych predyspozycji, a także talentu wokalnego na arenie ogólnopolskiej. W 1999 została laureatką programu TVP2 Szansa na sukces, wygrywając z piosenką „Nie ma miłości bez zazdrości” Violetty Villas. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku (specjalność: dyrygentura chóralna oraz wokalistyka). Jest laureatką wielu konkursów i festiwali muzycznych a na jej koncie znajdziemy pięć solowych albumów.

Uczestnicy pod opieką Weroniki Korthals przygotują utwory z repertuaru Kory, Krawczyka, Wodeckiego i Młynarskiego. Co więcej, każdy z finalistów będzie miał okazję uczestniczyć w zajęciach dodatkowych poświęconych terapeutycznej sile głosu. Poprowadzi je Agnieszka Skawińska, śpiewającą aktorka, arteterapeutka i dyrektor MDK RUMIA.

Edycja małego jubileuszu odbędzie się w formie show programu. Usłyszymy wykonania każdego uczestnika z akompaniamentem Mirosława Hałendy, zobaczymy urywki z prób oraz wypowiedzi prowadzących na temat każdego finalisty. 1 sierpnia podczas Jarmarku Kaszubskiego będziemy mogli usłyszeć ich głosy na żywo, gwiazdą wieczoru będzie Weronika Korthals z zespołem.

Źródło: MDK Rumia

"Rumski wokal" - to już V edycja! Czyli mały jubileusz