Rumska policja odzyskała aparat słuchowy! Funkcjonariusze otrzymali podziękowania

Rumska policja odzyskała aparat słuchowy! Funkcjonariusze otrzymali podziękowania

- kategoria Aktualności, Na sygnale
@Gazeta Rumska
Rumska policja odzyskała aparat słuchowy! Funkcjonariusze otrzymali podziękowania Fot: pomorska.policja.gov

Kryminalni z rumskiego komisariatu odzyskali część aparatu słuchowego o wartości prawie 40 tys. zł. Przywłaszczona część już trafiła do właściciela. Warto przypomnieć, że przywłaszczenie mienia jest zagrożone karą 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze ustalają motywy zdarzenia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Rumi otrzymali informację o przywłaszczeniu części aparatu słuchowego, który warty był prawie 40 tys. zł. Właściciel zgubił go w centrum handlowym, po czym okazało się, że aparat zniknął z miejsca, gdzie mógł zostać zgubiony.

Sprawą zajęła się policja z rumskiego komisariatu. Funkcjonariusze przyjęli zgłoszenie i zajęli się sprawdzaniem okoliczności zdarzenia. Podczas ustalania motywów i przebiegu przywłaszczenia mundurowi ustalili tożsamość osoby, która tę część znalazła i zabrała. Sprawca przywłaszczenia został przesłuchany, a odzyskany aparat przekazano właścicielowi.

Przywłaszczenie mienia jest zagrożone karą więzienia do 5 lat.

Co zrobić ze znalezionym przedmiotem?

Policjanci przypominają, że zgodnie z Ustawą o rzeczach znalezionych:

Kto znalazł rzecz w budynku publicznym, innym budynku lub pomieszczeniu otwartym dla publiczności albo środku transportu publicznego, oddaje rzecz zarządcy budynku, pomieszczenia albo środka transportu publicznego (właściwy zarządca), który po upływie 3dni od dnia otrzymania rzeczy przekazuje ją właściwemu staroście, chyba że w tym terminie zgłosi się osoba uprawniona do odbioru rzeczy.

Natomiast rzecz, której posiadanie wymaga pozwolenia, w szczególności broń, amunicję, materiały wybuchowe albo dowód osobisty lub paszport, właściwy zarządca niezwłocznie oddaje najbliższej jednostce organizacyjnej Policji, a jeżeli oddanie rzeczy wiązałoby się z zagrożeniem życia lub zdrowia –zawiadamia o miejscu, w którym rzecz się znajduje. Jednostka organizacyjna Policji niezwłocznie zawiadamia właściwego starostę o znalezieniu rzeczy oraz znalazcy.

Rodzina właściciela aparatu dziękuje policjantom

Do Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie wpłynęło podziękowanie od ojca właściciela aparatu słuchowego. Mężczyzna w mailu dziękował za przyczynienie się do odnalezienia zgubionego procesora mowy i dźwięków.

Dzięki szybkiej i profesjonalnej reakcji mundurowych urządzenie bardzo szybko zostało odzyskane i wróciło do właściciela.

Źródło: pomorska.policja.gov

Rumska policja odzyskała aparat słuchowy! Funkcjonariusze otrzymali podziękowania

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *