Miejski Dom Kultury zaprasza: Kultura bliżej ludzi – odcinek 14

Miejski Dom Kultury zaprasza: Kultura bliżej ludzi – odcinek 14

- kategoria Aktualności, Kultura, Miejski Dom Kultury
@Gazeta Rumska
Miejski Dom Kultury zaprasza: Kultura bliżej ludzi - odcinek 14 Fot. MDK Rumia

Ostatni przed wakacjami, 14 odcinek „Kultury bliżej ludzi” będziemy mogli zobaczyć już 12 czerwca o godzinie 18:00. Program zaistnieje w formie online, na kanale Facebook i YouTube MDK Rumia.

Gościem Agnieszki Skawińskiej będzie Dorota Korbut – dziennikarka, poetka i fanka włoskiego stylu życia.

Dorota Korbut jest entuzjastką języka rosyjskiego oraz włoskiego stylu życia, poetką, a także dziennikarką. Pisze, rysuje, tworzy biżuterię i ceramikę artystyczną z literackim podtekstem. Za ulubione tworzywo uznaje słowo pisane, zaś jej mottem jest – by sztuka nie odstawała od życia, by była w nim obecna na co dzień, powszechna i dostępna.Miejski Dom Kultury zaprasza: Kultura bliżej ludzi - odcinek 14

Utwory Doroty Korbut prezentowane były na antenie radia Eska Nord oraz w antologii „Galera poetów”. Kilkukrotnie zostały docenione i wyróżnione nagrodami, między innymi w konkursie im. Mieczysława Czychowskiego w Gdańsku, konkursie literackim w Siedlcach, turnieju jednego wiersza w Aleksandrowie Kujawskim, a w 2019 r. także w Metropolitalnym Konkursie Poetyckim w Straszynie. Szukając nowych sposobów przekazu artystycznego, autorka wzięła udział w projekcie „Załóż Wiersz” (teksty ręcznie pisane na tkaninach użytkowych) oraz „Przez papier do sieci” (opowiadania w formie audio-booków).

Swoje rysunki i wiersze autorka od dawna planowała wydać w jednym tomie. Dzięki stypendium dla twórców kultury Marszałka Województwa Pomorskiego, w 2020 r. projekt JA-SZCZUR-KA ujrzał światło dzienne. Książka trafiła w ręce czytelników w takim właśnie kształcie, z dodatkowym przekładem utworów na język angielski.

 

W części artystycznej programu wystąpią:

– Beata Bartelik – wokal,
– Paweł Urowski – kontrabas,
– Grzegorz Kusio – akordeon.

Artyści wykonają tym razem tango – jedno autorskie pt. “Pójdźmy w tango”, a drugie francuskie “Maintenant”.

Źródło: MDK Rumia

Miejski Dom Kultury zaprasza: Kultura bliżej ludzi - odcinek 14